Zonguldaklılar yazdan kalma benzeri zaman yaşadılar

Zonguldaklılar yazdan kalma aynı dönem yaşadılar

ZONGULDAK – Zonguldak’ta çekicilik sıcaklarının 15 dereceye yükselmesiyle gelişigüzel vatandaşlar kendilerini sahile attı.

Zonguldak’ta yazdan kalma çağ yaşanmaya bitmeme ediyor. Hava sıcakları 15 dereceye kadar yükseldi. Çekicilik sıcaklığının yüklemesiyle gelişigüzel vatandaşlar kendilerini sahile attı. Vatandaşlar sıcak havanın tadını güneşlenerek ve sahilde çalgı dinleyerek geçirdi. Gelgel sıcaklıklarının Pazartesi günü 20 derecelere kadar yükselmesi bekleniyor.

Esnaf Hacı Esmer, “Çokça sunturlu. Bu yıl şita olmadı, yaz devam ediyor. Tanrı odunu kömürü olmayanlara arkalama ediyor. Sahilimiz çok sunturlu. Zaman 15 mertebe. Yarın 20 mertebe. Pazartesi günü 19 merhale. Havalar haddinden fazla pir gidiyor. Allah’a şükür bu aylarda bu havalar çokça iyi. Herkesi sahile bekliyoruz. Geçtiğimiz yıl iki kış yaşadı Zonguldak. 12’nci ayda kar yağdı Zonguldak’a. 7 ay kış yaşadık. Geçtiğimiz sene yaşadığımızı bu sene yaşamıyoruz. Yağmur yağdığında açmıyoruz. Diğer günler yağmayınca açıyoruz fena hâlde oluyor işlerimiz. Hava pir olduğu zaman sahilin yersiz kalma durumu namevcut” dedi.