Yurtiçi Kargo, yer sarsıntısı bölgesine gidecek yardımları ücretsiz taşıyacağını duyurdu

Yurtiçi Kargo, Kahramanmaraş ve kasaba illere yapılacak sarsıntı yardımlarını ücretsiz taşıyacağını duyurdu.

Kahramanmaraş ve kasaba illerde yaşanan depremin arkası sıra Karı ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı, AFAD ve Kızılay ile koordineli tıpkı şekilde çalışmalarını sürdüren Yurtiçi Kargo, şubelerinden yer sarsıntısı yardımlarını kabul etmeye başladı. Şirketten yapılan duyuruya göre, deprem bölgesine müzaheret kolisi solmak talip vatandaşlar kolilenmiş yardımlarını istedikleri her Yurtiçi Kargo şubesine getirebilecek.

Yardımların bakanlıklar vasıtasıyla belirlenen listeye akla yatkın olmasının dirimlik önem taşıdığını belirten şeriklik yetkilileri, listenin dışında tıpkı kitap gönderilmeye çalışılmasının ya da ikinci umum yapıt gönderilmesinin çalışmalara fayda namına uymazlık verebileceğini bile tabir etti.

Buna göre yardım kapsamında yer sarsıntısı bölgelerine gönderilebilecek malzemeler şu şekilde belirtildi:

Eldiven

Mont

Bot

Bere

Temizlik ve hijyen malzemeleri

Battaniye

Powerbank

Konserve Gıda

Yavru Bezi

Yavru Maması

Şirketin resmi içtimai medya hesapları üzerinden yapılan açıklamada ise şu ifadeler kullanıldı: “Depremden etkilenen vatandaşlarımızın yaralarını bilcümle alay malay sarmak amacıyla halk ele veriyoruz. Listede vadi alan ferdî yardımlarınızı şubelerimize getirebilir, ücretsiz ayrımsız şekilde zelzele bölgelerine gönderebilirsiniz. Çap yetkililerinin belirlediği listeye ve kurallara akla yatkın gönderilerinizi #SözVerdiğimizgiGibi bildirme güdük sürede ihtiyaç sahiplerine ulaştıracağız.” – İSTANBUL