Yenilenen Ekşisu tatilcileri bekliyor

Erzincan ’ın koca mesire alanlarından biri olan Ekşisu bölgesinde belediye tarafından ölçülü icraat devam ediyor. Kente 12 kilometre uzaklıkta mevcut Ekşisu Mesire alanında çeşitli tadilat ve ağaçlandırma çalışmaları gerçekleştirilirken, bölgede kullanılmamış üslup yolları, azimet terasları, azimet köprüleri ve çocuk baziçe parkları inşa edildi. Mesire alanının güneyinde bulunan göletin etrafında yer düzenlemesi ve otopark genişletme icraat dahi tamamlanıyor.
Ekşisu ’yun çehresinin ağız ağıza değiştiğini belirten Erzincan Şehremini Cemalettin Başsoy, yapılan icraat ile mekân illerden gelen vatandaşların mesire alanına hayran kaldığını anlatım etti. Başbuğ Başsoy, Erzincan Belediyesi adına site genelinde olduğu kabilinden Ekşisu mesire alanında bile birçok liyakatli çalışmalara imza attıklarını belirtti.Ekşisu bölgesine son üç yılda yapılan yatırımların finansal değeri ise 5,5 milyon TL ’yi buldu. Havaların ısınması ile birlikte Ekşisu Mesire alanında ağaçlandırma ve mekân aranjman çalışmalarını hızlandırdıklarını tamlayan Başbuğ Başsoy, “Mesire alanını daha üstelik genişleterek ağaçlandırma çalışması yürütüyoruz. Vatandaşlarımızın daha rahat gezebilmeleri için yollarımızı kilitlenmiş parke ile kapladık. Yeni oyun ve yurt gurupları kurduk. Açacak otoparkının etrafını düzenli aynı hale getirerek yeşil düzlük ile kaplanacak.
Hemşerilerimiz hafta sonlarında dinlence günlerinde piknik yapmak üzere burayı Ekşisu ’yu tercih ediyorlar.Diğer illerden ve sınırlı dışından gelen misafirlerini de Ekşisu ’evet getiriyorlar. Bizler Erzincan için varız Erzincan ’a hizmet için varız, Erzincan ’ı tercih edilir arkaç deklare etmek üzere çalışmalar yapıyoruz” ifadelerine vadi verdi. Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy Kasaba Düzenleme ve Yeşil Alan projesiyle Ekşisu Mesire alanında gerçekleştirilen rekreasyon alanı projesiyle dürü almıştı.

Share: