Üniversiteyi kazanan öğrencilerden Vali Demirtaş’a teşekkür ziyareti

Mardin Büyükşehir Belediyesi Sanat Akademisi hazırlık kurslarına katılarak üniversiteyi kazanan öğrenciler, Mardin Valisi ve Büyükşehir Şehremaneti Komutan Vekili Mahmut Demirtaş’a teşekkürname ziyaretinde bulundu.

Ilbay ve Büyükşehir Uray Başkan Vekili Mahmut Demirtaş, Büyükşehir Belediyesi Kültür Turizm ve Toplumsal İşler Ofis Başkanlığına merbut Danışma Akademisi tarafından açılan Iyicene Sanatlar ve Konservatuvar hazırlık kursları ile üniversite hayallerini gerçekleştiren öğrencilerle tıpkı araya geldi.

Müzakere Akademisinde açılan kurslarda yetişek gören öğrenciler, mütenevvi üniversitelerin Sunturlu Sanatlar Fakültesi, çalgı ve resim bölümlerini kazanarak hayallerine kavuştu.

Öğrenciler Ilbay Demirtaş’a gerçekleştirdikleri ziyarette teşekkürname etti.

Demirtaş, Büyükşehir Belediyesi tarafından eğitime bindi gayeli açılan kurslara katılan öğrencilerin üniversiteyi kazandıklarını görmenin kendilerini mutlu ettiğini belirtti.

Eğitime destek olmaya bitmeme edeceklerini dile getiren Demirtaş, “Sanat Akademimizde rabıt; gitar, ney, foto, kağıt rölyef sanatı, tarz, beyaz perde ve oyun atölyesi ile halk oyunları kabil farklı branşlarda açılan kurslarda tekellüm eğitimi ahzetmek isteyen öğrenciler sakil sargı gösterdi. Bu kurslara mevrut çetin ilginin arkası sıra öğrencilerimizin hayalet ettikleri bölümleri kazanmalarını vira etmek bizi son merhale mutlu etti. Eğitme bindi gayeli temas devir gençlerimizin birlikte olacağız. Üniversiteyi kazanan gençlerimize başarılar diliyor, sarıklı ve eğitmenlerine teşekkürname ediyorum.” ifadelerini kullandı.