Türk firmaları, nakliye sorunu canlı İngiltere ve SU ülkelerine tır şoförü gönderecek

İngiltere’üstelik hele Brexit sonrası ve koronavirüs salgını zımnında tır ve kamyon şoförü eksikliğinden kaynaklanan hazırlık sorunları, kâh süpermarketlerde rafların abes kalmasına el açtı. Orduyu dahi nakliyata yardıma koşmasına karşın sıkıntının devam ettiğiİngiltere’nin yanında Avrupa Birliği ülkelerinde üstelik yaşanan taşımalık sıkıntısı, Türkiye’deki lojistik firmalarının üstelik dikkatini çekiyor. Türkiye ve Uluslararası Tır Ağır Vasıta Şoförleri Derneği  Başkanı Sedat Kaplan, İngiltere ve Avrupa Birliği ülkelerinde yaşanan tır şoförü eksikliğine ait değerlendirmede bulundu. Türkiye’nin İngiltere ve SU ülkelerinde ortaya sâdır güdücü ihtiyacını ferah ferah karşılayabileceğini belirten Kaplan, “Avrupa’daki şoför ihtiyacını karşılayabilecek durumdayız zira ülkemizde şu anda bilgili tıpkı çetin var.” dedi. Kaplan, diri tıpkısı Türk şoför camiasının olduğuna vurgu yaparak, emniyetli ve işinin ehli Türk şoförleriyle söz konusu talebi karşılamaya istekli olduklarını söyledi. Türk firmaları, nakliye sorunu faal İngiltere ve AKARSU ülkelerine tır şoförü gönderecek videoteyp İngiltere ve Litvanya üzere ülkelerde kâin şirketlerden taşıtçı talebi aldıklarını tamlayan Kaplan, konuya ilgili şunları kaydetti: “Litvanya’daki bir şeriklik vasıtasıyla geçtiğimiz günlerde bize tıpkısı öneri geldi.Biz şu anda bu talebi değerlendiriyoruz. Onu karşılayacağız. İngiltere ile ilgili adına bize gelenler oldu. Geçen hafta derinti yaptık. Protokollerimizi da yapacağız. Şoförlerimizi İngiltere’ye götürdüğümüz antlaşma mağdur olmamaları amacıyla biz onların garantisi olacağız. Bu garanti kapsamında doğrusu imzalar atıldığı devir resmi yerine sıkıntıyı halletmiş olacağız. Yani ayrımsız sürücü İngiltere ’ye gidip üstelik kıygın olmasın, iyesiz olmasın.”
“3 mahiye ara sınav verildiğini duyduk. 3 aylık ayrımsız molekül amacıyla biz yokuz. 3 ay, şeş 6 ay namına yokuz. Tafsilatlı bölüm olursa biz varız. “Türk şoförler güçlükle dışındaki talebi haddinden fazla adamakıllı karşılıyorlar. Dirimlik faziletkâr. Dar içindeki talepte ayrımsız yük yok. Zira boşta olan şoförler bile var.”
“Hele Litvanya’dan Türk şoförlerle ilişik temenni var.Çünkü bizim Türk şoförlerimiz ekmeğinin peşinde kullandıkları araca, yüke, seçme şeyi sahip çıkarlar. Yani Türk şoföründe hırsızlık olmaz.”
“Bazı gençlerimiz bugün abes geziyor. Bunları dahi bu kapsamda değerlendirmek isteriz. Değerlendirmemiz da ferah olacak. Dizge aksiyon kırıcı sahibi olacak. Bu konuda Türkiye’nin değme bölgesinden bizi arıyorlar. Türkiye’den güç benzeri istek var. Gençlere tır şoförü olmayı tavsiye mektubu ediyorum. Zaruri ehliyeti alıp tır şoförü olsunlar.” “Yetik adam gücü sağlayacağız. Hatası olan şoföre filhakika belge vermeyeceğiz. Aç yetiştireceğiz. Tıpkısı Avrupa’ya elbette gidiliyor onu dahi videolarda göstereceğiz.” “Kendim 32 almanak tır şoförü olduğum üzere biliyorum. Firma sahibi olan arkadaşlarımla dahi tıpkısı konuşuyorum. Kazançları söylüyorlar.Nakliye durduğu zaman haris kalırız.” şeklinde konuştu. Aynı firmaya zat aracıyla çalıştığını ve alelumum Yunanistan’a yük taşıdığını kaydeden Öztürk, Avrupa’da ortaya sâdır çoban eksikliğini gençlerin değerlendirmesi gerektiğine aksan yaparak, “Yeni yetişen gençler amacıyla bence eşsiz benzeri Hint kumaşı. Yani bende şu anda 28, 30 yaşlarında olsam uğraşmak gayeli bende giderim 5 sene gidip, örtmek isterim. Ne çıkma neyle karşılaşacağız. Amma beslemek amaçlı giderim.Gençler, Avrupa’yı bire bir görsün. Eğer mesleği olmayan ve okumayan gençler varsa şayet bu işe birlikte hevesliyse ve yapacağım ben diyorlarsa yapabilirler.” yorumunda bulundu..
Share: