Tapu ve KDV masrafı olmadan 40 ilde 499 arsa online adına berrak artırmayla satışa çıkarılacak

Kasaba, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı yoluyla 40 ilde 499 arsa online adına ve müzayede ile satışa sunulacak. Nezaret, bu şekilde vatandaşa hem envestisman fırsatı hem üstelik kişi konutunu nesir etme imkanı sunuyor. Ödemede ise yüzdelik 25 peşin, yıllık yüzdelik 9 fark, 24 ay vade, KDV’den ve tapu harcından muaf olunacak. Zahir artırmalar 21-22 Ilkgüz 2022 saat 10.30’birlikte yapılacak.

TAPU VE KDV MASRAFINDAN MUAF

Arsalar yüzde 25 peşinat ve 24 ay mehil imkanıyla satışa sunulurken, tapu ve KDV masrafından affedilmiş olması de yatırımcıya zahmetsiz sağlıyor. Envestisman için sunulan arsalar, Adana, Afyonkarahisar, Aksaray, Ankara, Antalya, Aydınlık, Balıkesir, Bilecik, Bitlis, Bursa, Çanakkale, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Karaman, Kayseri, Kırıkkale, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Nevşehir, Osmaniye, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Tokat, Uşak, Van ve Zonguldak illerinde yer alıyor. Öte yandan İstanbul’birlikte satışa çıkacak ara sıra arsalar drone ile açıktan görüntülendi.

“VATANDAŞLARIMIZ BU FIRSATI KAÇIRMAMALI”

Konuyla ilişkin değerlendirmelerde mevcut bir emlak danışmanı, “Fena Hâlde benzeri okazyon vatandaşın bunu değerlendireceğini düşünüyorum. Uzun zamandır ülkemizde basamak arzında şaibe ve dava vardı. Vatandaşlar birlikte kendi arsalarında yapım yapma fırsatı bulacak. Hele yüzdelik 25 peşinatla almanak yüzdelik 9 farkla 24 kamer vadeli şekilde veriyor. Tapu harcı bulunmayan. KDV’den muaf kesinlikle avantajlı gözüküyor. Bilcümle yatırımcılar bunu strateji edecektir. Alelhusus evi olmayan, sülale yapacaklar bu fırsatı değerlendirebilirler. Toplanmış 40 şehirde uygulanıyor. Ankara’da 400 bin Türk Lirasından başlıyor. Seçme şehrin rayicine göre rakamlar değişiyor. Alelhusus yıllık artım yüzdelik 9 bu haddinden fazla yüce enflasyonun yüzde 80’lerde olduğu benzeri zamanda yıllık yüzde 9 artışla yer ahzetmek ve 24 kamer taksitle almak KDV’den ve tapu harcından affedilmiş olması buna haddinden fazla çok rabıt olacaktır. Vatandaşlarımız bu fırsatı kaçırmamalı. Bu zamanda yalınç aynı ev etme veya eş ahiz şansı. Bizde yatırımcılar kendisine değerlendireceğiz” şeklinde konuştu.