Sigara Alışkanlığını Azaltmak

Elektronik sigaralar, sigara alışkanlığını azaltmak, ancak nikotini hayatında tutmak isteyenler için iyi bir seçim olabilir. Bu bağlamda e-sigara, sigara bağımlılığı ile baş etmenin yeni bir yoludur. Çok çeşitli sağlık destekleri ile desteklenir ve geleneksel sigaralardan nispeten daha güvenlidir.

Elektronik sigaralar, duman yerine buhar buharı saldıkları için geleneksel sigaralardan daha güvenlidir, bu nedenle geleneksel sigaralarda bulunan pek çok toksik kimyasal içermezler. Ayrıca kansere veya diğer hastalıklara yol açabilecek yanma kalıntıları da yoktur.

Bu cihazların en büyük avantajı, sigara içenlerin herhangi bir yoksunluk belirtisi göstermeden sigarayı bırakmalarını sağlamasıdır. Ayrıca, sigara içtiğiniz veya duman gibi koktuğunuz için azarlanma korkusu olmadan dışarıda kullanabilirsiniz.

Elektronik sigara bir sigara ikamesidir. Üç ana elektronik sigara türü vardır – cigalike, vape kalemleri ve modlar.

Elektronik sigara kullanmanın geleneksel tütün sigaralarına göre faydaları vardır. Sigara veya esrar içmekten daha ucuz, daha sağduyulu ve çok daha sağlıklı olabilirler.

IQOS terea ve IQOS Iluma prime: Bu buharlaştırıcının iki versiyonu aynı boyuta, ancak çok farklı bir tat üreten farklı ısıtma sistemlerine sahiptir. TEREA’da üç bobin bulunurken, ILUMMA’da beş bobin bulunur.

Elektronik sigaranın başarısının arkasındaki ana sebep, üretiminde yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanılmasıdır. Geleneksel sigara içmeye popüler bir alternatif haline geldi.

Elektronik sigaralar, sigara içmek söz konusu olduğunda sadece sağlıklı bir seçenek değil, aynı zamanda uygun maliyetli ve kullanışlıdır. 2004’teki başlangıcından bu yana pazarda artan bir talep gördüler.

I QUAL OS olarak da bilinen iQOS, içinde daha fazla nikotin oluşturmak için işleme sırasında özel cihazlarda yüksek basınç altında ısıtılan ve geleneksel sigaralara benzer ancak farklı etkilere sahip olan sıcaklık kontrolü ve ısıtılmış tütün çubuklarına sahip bir tütün ürünüdür. Sigarayı bırakmak veya tüketimini çok rahat azaltmak isteyen kişiler sigara içenler dışındaki hedef tüketici gruplarında, normal tütün çubuklarını bu ısıtmalı çubuklarla değiştirerek normal sigara yerine bu ürünü kullanabilirler.

Juul yeni nesil elektronik sigaradır ve yenilenebilir enerji kaynakları ile üretilmiştir. iQOS, kullanıcıların buharlaşmış e-sıvıyı tütün yakmadan teneffüs etmelerini sağlayan yakmayan ısı teknolojisini kullanır.

Elektronik sigaraların sağlık üzerindeki etkisi, uzun vadeli etkileri araştırılmadığı için belirsizliğini koruyor. Bununla birlikte, elektronik sigaraların bazı avantajları, ikinci el sigaraya verilen zararın azalması ve sigara içenlerin, yanıcı sigaraların aksine, istedikleri kadar çok veya az çekebilmeleridir.

iQOS ayrıca zayıf aydınlatma koşullarında kolayca görülebilen sedefli beyaz rengiyle çekici bir tasarıma sahiptir. E-sigara, keyifli bir içim deneyimi yaratmak için yeterince ısınır, ancak yanıcı malzemeler veya daha düşük sıcaklıklarda ısınan bobinler kullananlar gibi diğer e-sigara türlerine kıyasla çok fazla güç gerektirmez.

Share: