Selçuk Bayraktar: TEKNOFEST 2022 duyuruları geçenlerde başlıyor

Dünyanın yeryüzü nazik havacılık, feza ve uygulayım bilimi Festivali TEKNOFEST, bu sene 21-26 Eylül’da İstanbul Atatürk Havalimanı’nda düzenlenmiş ve oldukça deste çekmişti. Şimdi ise gözler gelecek yıl Samsun’da düzenlenecek olan TEKNOFEST 2022’ye çevrildi. TEKNOFEST 2022 hazırlıkları amacıyla Samsun’a gelen Türkiye Teknoloji Takımı (T3) Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar, Samsun Çarşamba Havalimanı’nda inceleme yaptıktan sonradan mütenevvi açıklamalarda bulundu. TEKNOFEST’in Samsun’de olacağını zar ettikleri günden itibaren çalışmalara başladıklarını belirten Bayraktar, Samsun Valimizin, şehremaneti başkanımızın, rektörlerimizin familya sahipliğinde incelemelere başladık. TEKNOFEST 2022’ye şimdiden Samsun’üstelik hazırlanmaya başladık.” dedi.
Selçuk Bayraktar, TEKNOFEST 2022 ile ilişkin, gençlere hitaben şu ifadeleri kullandı: “Takkadak İHA ve SİHA’lar değil 36 değişik yarışma kategorisi var. Bunun bile yüzdelik 90’ından dahası sivil alanlar ve Türkiye’nin savunma sanayisinde başardığı, o çığır açan faziletkâr teknoloji ürünlerinin çokça elan büyükleri, yekpare dünyaya hitap edecek şekilde sivil alanlarda var. Yarış duyurularına çokça mail zamanda çıkacağız. Takipte kalmalarını, ekiplerini kurmalarını, şimdiden hazırlanmalarını bekliyoruz.”
TEKNOFEST’in, TEKNOFEST Karadeniz ile Anadolu’da ikinci sefer gerçekleştirileceğini, ilkinin Gaziantep’te yapıldığını anlatan Bayraktar, “Karadeniz’in bambaşka tıpkısı coşkusu var. İstanbul’de düzenlediğimizde da seçkin antlaşma nazik tıpkı bağlam ve nazik tıpkısı coşku gördük. Bizler için bile ayrı bire bir kasırga. Bir taraftan temel toprağı bir taraftan ağababa toprağı Karadeniz. Bir zamanda o tınısıyla hararetli Karadeniz’in havasıyla alelacayip geçeceğini düşünüyoruz.” diyerek konuştu. Bayraktar’a incelemeleri sırasında, Endüstri ve Uygulayım Bilimi Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Çetince Ünal, Samsun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ziyalı birlikte zevcelik etti.