Rize-Artvin Hava Meydanı terminal binası yörenin simgelerini taşıyor

Türkiye’nin bahir dolgusu üzerindeki ikinci havalimanı olacak olan Rize-Artvin Havalimanı ’nın terminal binasındaki bağırsak mimarisi Rize dağları görselli pano ve Rize evlerini mümasil çöz tasarım görselleri kullanılarak yapılıyor. 3 Nisan 2017’birlikte temeli atılan ve 100 milyon titrem taş kullanılarak 2 milyon 800 bin metrekarelik alandaki deniz dolgusunun tamamlanmasının arkası sıra yöre mimarili terminal binaları ile çay bardağı kulesi ve öz yaprağı şeklindeki methal sorumluluk dahi tamamlandı. Altyapı inşaatında yarışlık, taksi yolları imalatı tamamlanan Rize-Artvin Havalimanı ’nda şerit kayran düzeltmeleri bitmeme ederken belde yolu imalatında, tel örgü imalatında, umumi hareketlilik işlerinde ise çalışmalarda sona gelindi. Öte yandan VOR istasyonu alt ana kurulumuna başlanarak, VOR istasyonu yakınında kurulacak olan çekicilik seyri kez istasyonu üzere de lüzumlu hazırlıklar ve altyapı çalışması devam ediyor. Arka bina inşaatında ise Havaalanı Kurtarma ve Yangınla Uğraş  binası ile beceri blok kulede sona yaklaşılan Rize-Artvin Hava Meydanı ’nda terminal binasında ise çalışmalar tamamlanma aşamasına geldi.
April’dahi sınav uçuşlarının olacağı Rize-Artvin havalimanın terminal binasındaki icraat bitmeme ediyor. Terminal binası içindeki Rize dağları görselli pano, gine Rize evlerini yakın iç dizayn görsellerinin kullanılması dikkat çekti.
Rize-Artvin Hava Meydanı ’nda dip çalışmaları, kasaba düzenlemelerine birlikte başlanan projede peyzaj çalışmaları bitmeme ediyor. Gün Doğusu tarafından başlayarak ağaçlandırma çalışmaları da sürüyor.
Share: