POMEM’de ‘Afet Farkındalık Eğitimi’ verildi

Bilecik İl Afet ve Ivedi Uzanım Müdürlüğü (AFAD) tarafından Bilecik Polis Güçleri Mesleki Yetişek Merkezinde (POMEM) fariza işleyen personele ve öğrencilere yönelik ‘Facia Farkındalık Eğitimi’ verildi.

İçişleri Bakanlığınca afetlere tedarikli bir Türkiye üzere toplumda tılsım kabul etme kültürü oluşturmayı hedefleyen, bu dönüşümü yapmak ve vatandaşların afetlerde güvende kalabilmeleri üzere AFAD Bilecik eğitmenleri yoluyla POMEM terbiye salonunda ‘Facia Farkındalık Eğitimi’ verildi.

Eğitimde, afetlerden geçmiş alınması müstelzim tedbirler, afet simultane yapılması müstelzim akıllıca çizi şekilleri ve afet sonrası üzere yapılması gereken planlamalar ince şekilde ele makbuz. Afetlerden zarar almadan veya sunma bir iki zararla kurtulabilmek için alınacak tedbirlere ve mecburi yer sarsıntısı sigortası yaptırmanın önemine vurgu yapıldı.

Facia durumlarında elan fazla can kurtarmak ve çıktı vatandaşa yayılmak amacıyla düzenlenen eğitimin peşi sıra, yer sarsıntısı yadigâr çök-fent-tutun uygulaması ve umum personelin katılımıyla bina boşaltma tatbikatı yapıldı. AFAD personelleri tarafından personellere kılgısal cuşuhuruş konulu terbiye de verildi. – BİLECİK

Share: