Pırlanta Elmas Altın Safir Zümrüt

Farklı pırlantalar

Pırlanta yüzükler, sevgilinize veya aile üyenize duyduğunuz sevgiyi ve bağlılığı göstermenin harika bir yoludur. Duygularınızı benzersiz bir şekilde ifade etmenize yardımcı olabilecek birçok farklı stil, ayar ve taşla gelirler. Elmaslar aynı zamanda en popüler değerli taşlardan biridir, bu da her bütçe aralığında bulunabilecekleri anlamına gelir.

Elmas, dünyadaki en popüler mücevher türüdür.

Sonsuz aşk ve sadakatin sembolü olarak elmas yüzük, onlarca yıldır Hollywood filmlerinde ve magazin gazetelerinde yer aldı. Bir kızı yatağa atmak istiyorsan ona bir elmas yüzükle sürpriz yapman gerektiği söylenir.

Son yıllarda popülaritesi erkekler arasında da arttı. Erkekler geleneksel pırlanta yüzüklerden kurtulmaya çalışıyor ve kişiliklerini veya tarz anlayışlarını temsil eden başka şekiller ve renkler takmaya başlıyor.

Ne de olsa elmaslar sadece güzel taşlar değildir; aslında bazı pratik kullanımları da var! Olası bir kullanım, bir yeraltı yangını başlatmak için bir kibrit gibidir, çünkü elmaslar oldukça yanıcıdır!

Tüm durumlar için mücevher sağlayan bir şirket olan Kays Kuyumcular, pırlanta baget yüzüğünü hediye olarak kullanıyor. Şirket buna “Ultimate Girls Ring” adını veriyor ve bu yüzük ömür boyu sürecek bir aksesuar olacak şekilde tasarlandı.

Bu yüzüğün tasarımı o kadar popüler ki ABD’de en çok satan 10 yüzükten biri haline geldi. Şirket, “iyi görünmeyi seven ve yine de fark edilmeyi seven moda kızları için tüm zamanların favorisi” olduğunu söylüyor.

Çocuk baskılı takılar, sevdiklerine duydukları sevgiyi en sevdikleri eşyaları takarak başkalarıyla paylaşmak isteyen çocuklar için harika bir seçimdir. Bu, siz yokken çocuğunuzun benzersiz ve özel bir şeye sahip olduğundan emin olmak için şirketin adını veya baş harflerini bilezikler, kolyeler ve küpeler üzerinde kullanarak yapılabilir.

Mükemmel yüzüğü arayan bir gelin, muhtemelen seçim yapmakta zorlanacaktır. Aşağıdakiler, insanların ruh hallerine, yaşam tarzlarına ve kişiliklerine göre seçtikleri en popüler yüzük türlerinden bazılarıdır:

Elmas: Elmaslar bir kızın en iyi arkadaşıdır. Sonsuza dek ortalıktalar ama bugün hala nişan yüzükleri ve alyanslar için en popüler seçeneklerden biri.

Altın: Altın her zaman lüks ve prestij ile eşanlamlı olmuştur. Kendini ifade etmek isteyen biri için altın kolye ve takılar lüks bir düğünün veya hayattaki diğer özel günlerin olmazsa olmazıdır.

Safir: Safir yüzükler, genellikle nişan yüzüğü veya evlilik anısına hediye olarak verilen zarif ve romantik bir parça oluşturmak için genellikle pırlanta ve beyaz safirlerle ayarlanır. Ancak, sadece kadınlar için ayrılmış değiller – erkekler de safir nişan yüzükleri alabilirler!

Zümrüt: Zümrüt yüzükler manevi sevgiyi, huzuru, güvenliği, mutluluğu, zenginliği sembolize eder.

Bir tektaş pırlanta veya pırlanta Baget yüzük, çok çeşitli şekillere sahip olan ve geleneksel pırlanta yüzüklerden farklı olan popüler bir alyans tarzıdır.

“Baget” terimi, Fransızca’da kenar genişliğini ifade eder ve ekmekle hiçbir ilgisi yoktur. Bir baget, aslen Fransa’da yapılmış, ancak şimdi dünya çapında bulunan ince, düz kenarlı bir halka saptır (ana metal). Popüler stiller arasında zümrüt kesim, markiz, armut biçimli ve yuvarlak kesim bulunur.

Nişan yüzüklerinin tarihi, kadınların evli olduklarını göstermek için ellerine altın takılar takmalarının istendiği eski Mısır’a kadar uzanır. Bu gelenek daha sonra iş amacıyla kullanılan ve daha sonra bir nişan yüzüğünün ayrılmaz bir parçası haline gelen sol eldeki üçüncü parmağa mühür yüzüğü takmaya dönüşmüştür.

Share: