Nokia 5 serisinin yeni üyesi 5.4 akıllıca fiyatıyla tanıtıldı

Bire Bir zamanların efsa telefon üreticilerinden Nokia, HMD Global çatısı altında bakir fikirli telefonlarını piyasaya sürmeye devam ediyor. Geçtiğimiz mart ayında 5.3 modelini tanıtıcı Nokia, demincek da serinin devamı olan 5.4 modelini görücüye çıkardı. Alelhusus bütçe dostu telefon arayanların yeğleme edebileceği benzeri menent olan Nokia 5.4‘ün özelliklerine bütün gelişigüzel ayrımsız ayn atalım. 6,4 inç kadar HD+ delikli aynı ekran tasarımıyla karşımıza çıkan Nokia 5.4, 4GB/6GB RAM ve 64GB/128GB ambarlama seçenekleriyle kullanıcılarla buluşacak. Qualcomm Snapdragon 662 işlemcisinden ciddi düzlük telefonda, 4.000 mAh pil kapasitesi meydan alıyor.
Alıcı konusuna değinecek olursak, Nokia’nın berenarı eli mübarek davrandığını görüyoruz. Telefonuh eğin kısmındaki dairesel modülde 48 MP + 5 MP + 2 MP + 2 MP dörtlü dal almaç bizleri karşılıyor. Da telefon, 4K çözünürlükte 30 fps video kaydını dahi destekliyor. Nokia 5.4’ün dolay kısmında ise 16 MP’lik tek ayrımsız azrail yeğleme edilmiş. Android 10 işletim sistemiyle mevrut telefonun 2 sene Android, 3 sene üstelik düzenlilik güncellemesi alacağı açıklandı.
Tamlık bu özellikleriyle alay malay duyurulan Nokia 5.4’ün fiyatı 189 euro olarak açıklandı. Telefonun gelişmemiş süre zarfında Avrupa pazarına methal yapması bekleniyor. Instagram: @eshteknoloji