NEVÜ’lü gönüllü akademik ve yönetimsel personel sarsıntı bölgesinde

Nevşehir Hacı Bektaş Ege Üniversitesi (NEVÜ)’de görev işleyen gönüllü personeller hareket bölgelerine anbean destek veriyor.

Nevşehir Hacı Bektaş Ege Üniversitesi (NEVÜ), format üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri doğmak için 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 şiddetindeki depremlerden etkilenen depremzedelere müteveccih seçkin çeşit desteğini tesanüt içerisinde bitmeme ettiriyor. Bu çerçevede NEVÜ akademik ve idari personelinden (inşaat mühendisi, yer bilimi mühendisi, mimar, aşevi, güdücü ve teknikçi) oluşan gönüllü kol, 2 otobüs, 2 midibüs, 3 minibüs ve 1 pikap ile Nevşehir Valiliğimiz ve AFAD koordinesinde geri hizmet bindi yöneltmek için deprem bölgelerinde fariza yapıyor. Ayrıca NEVÜ Rektörlüğü vasıtasıyla depremin önceki günü itibariyle yeniden Nevşehir Valiliği AFAD onay ve koordinesinde depremzedelere müzaheret için üniversitenin Spor Merkezi’nde oluşturulan ‘Yardım Malzemeleri Cem Merkezi’ arkalama çokluk kampanyalarına devam ediyor. Buraya ulaştırılan yardımlar hasbilik esasına bakarak fariza kayran üniversitenin akademik ve yönetsel personel ile öğrencileri eliyle yararlanma gayelerine bakarak sınıflandırılarak zelzele bölgelerine ulaştırılmak üzere Nevşehir Valiliği koordinesinde oluşturulan zelzele merkezine konfirmasyon ediliyor.

NEVÜ Sağlık Ekin ve Spor Kat Başkanlığı koordinesinde uluslararası standartlarda hizmet veren Tafana Içtimai Tesislerinde hazırlanan ısıdam yemekler ise üniversitenin araçlarıyla deprem bölgelerine gönderilerek depremzede insanlara dağıtılıyor. – NEVŞEHİR