Nevşehir’de 6 bin 278 öğrenci ücretsiz aşındırmak kayıt

Nevşehir’de meslek öncesinde eğitim bilimi gören öğrencilere haftada 5 ahit ücretsiz yemek uygulaması 6 Şubat’ta başlıyor.

Nevşehir Milli Yetişek Müdürlüğünden yapılan açıklamada meslek öncesi eğitim kurumlarında eğitimine bitmeme eden diyar merkezinde 3316, ülke genelinde ise toplam 6278 öğrenciye günlük bire bir misil tagaddi hizmeti verileceği ve bu hizmetten faydalanacak mektepli sayısının aşamalı yerine artırılacağı belirtildi.

Konu karşı izah fail Nevşehir İl Milli Eğitim Bilimi Müdürü Memet Polat, “Milli Terbiye Bakanlığımız, ücretsiz yemek uygulamasının usul ve esaslarının yer aldığı Kemirmek/Tagaddi Hazırlama ve Dağıtımı Kılavuzu’nu yayınladı. Bu çerçevede, resmi meslek öncesi terbiye kurumlarına devam fail kül okul öncesi eğitim bilimi kurumlarındaki çocuklarımıza haftanın beş haset, günlük benzeri nöbet beslenme verilmesi uygulamasını başlıyor. 6 Şubat itibariyle resmi okullara devam fail 6 bin 278 öğrencimiz, tıpkısı sefer beslenme hizmetinden faydalanmaya başlayacak” dedi. – NEVŞEHİR