Nevşehir’de 400 personel karla savaşım edecek

Nevşehir Belediyesi karla mücadele ekipleri, kar yağışı ve antipatik gelgel ile birlikte yollarda oluşabilecek buzlanma tehlikesine cebin tuzlama çalışması yapıyor.

Nevşehir’de etraflı süredir muhtemel ve geçmiş şeb saatlerinden itibaren etkili olmaya başlayan kar yağışı ile gelişigüzel, şehremaneti ekipleri da teyakkuza geçti. Akşam saatlerinden itibaren us ulaşımı olumsuz etkilememesi için ana güzergahlar ve küşayiş sokaklarda tuzlama çalışması işleyen belediye ekipleri, çağ boyu çalışmalarını sürdürecek. Yollarda gerçekleştirilen tuzlama çalışması ile gelişigüzel, Kovanlık İşleri Müdürlüğü ve Otopark ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri üstelik muvakkat kaldırımlarında kar temizliği ve tuzlama çalışması yapıyor. Marifet İşleri Müdürlüğü, Otopark ve Bahçeler Müdürlüğü, Akarsu ve Kanalizasyon Müdürlüğü, Günahsızlık İşleri Müdürlüğü ve Muhtarlık İşleri Müdürlüğü personellerinden oluşturulan karla savaş ekipleri, hatır yolda buzlanma oluşturmaması ve araçların yolda kayarak pahal durumlara faktör olmaması için 24 saat kar temizleme ve tuzlama çalışması gerçekleştirecek.

Kış şartları ile uğraş çerçevesinde, 5 Tuzlama ve Kürüme Kamyonu, 2 Greyder, 15 Kazıcı-Yükleyici, 3 Lastikli Loder Kepçe, 15 Transit Tuzlama-Küreme, 2 Mahlul Serici Arazöz, 4 Yaya Kaldırımı Küreme Motoru ve 11 Pick-Up kalkmak amacıyla ayrışık töz ve sayıda toplanmış 57 hareket makinesi ve 400 yabanlık personel görevlendirildi. – NEVŞEHİR