MSÜ 2022 kayıtları başladı mı, seçmeler hangi ant? Araç için lazım vesaik

Er olma hayali kuran binlerce öğrencinin çalma döktüğü Milli Savunma Üniversitesi sınavı 27 Mart’ta gerçekleşti. Imtihan sonuçlarını öğrenen ve tercihte bulunan adaylar, MSÜ tercih sonuçlarının açıklanmasıyla rahata kavuştu. Milli Savunma Üniversitesi’ne vasıta yaptırmaya adalet kazanan öğrenciler, mukteza işlemleri ve tarihlerini sorguluyor. Bu kapsamda MSÜ 2022 kayıtları araştırılıyor. 2022 askeri mektepli temini duyurusunda bahsi güzeşte fiziki uzluk testinin tarihleri ve şartları gündemde yerini aldı. Harbiye seçim aşaması birlikte netleşti. Evet 2022 MSÜ kayıtları başladı mı, ne ant? İşte girdisi çıktısı… MSB’den MSÜ 2022 askeri mektepli temini intihap aşaması faaliyerleri ile ait yapılan açıklamada şöyle denildi: MSB Millî Defans Üniversitesi 2022 Yılı Angajmansız Öğrenci Temini Seçme Aşaması Faaliyetleri 27 Haziran – 03 Ağustos 2022 tarihleri beyninde yapılacak olup, Savaş Okulları seçim aşamaları 27 Haziran-23 Temmuz 2022 tarihleri arasında, Astsubay Çığır Efdal Okulları intihap aşamaları 25 Temmuz-03 Ağustos 2022 tarihleri beyninde yürütme edilecektir.
a. Gelgel Harbiye adayları amacıyla;

1’inci dönüş : Evrak Kontrolü, Fiziki Kıymetlendirme, Nefis Yorum Testi ve Fiziki Ehliyet Testi (FYT),

2’nci bölüm : Psikomotor Testi, (FYTde liyakatli olan adaylar katılacaktır.)

3’üncü dolaşma : Telaki, Müzik Yeteneği ve Çalgı Aleti Bilgisi Kırat Belirleme Sınavı (Bando Gedikli Patika Yüksekokulu tercihi olan adaylar için) ve Hastane Gönderme aşamalarından oluşmaktadır.

b. Ayrıksı Harbiye ve Çığır Yüksek Okulu tercihi olan adaylar amacıyla;

1’inci çağ : Evrak Kontrolü, Fiziki Değerlendirme, Yabanlık Yorum Testi ve Fiziki Sürücü Belgesi Testi (FYT),

2’nci devir : Buluşma, Saz Yeteneği ve Çalgı Aleti Bilgisi Düzem Tayin Sınavı (Takım Astsubay Çığır Yüksekokulu tercihi olan adaylar üzere).

c. Fiziki Sürücü Belgesi Testi amacıyla eksiksiz adayların gelirken spor kıyafeti (Eşofman, spor şortu, spor fanilası, spor ayakkabısı vb.) giyimli yerine gelmeleri gerekmektedir. MSÜ kayıt üzere getirilmesi istenen belgeler şu şekildedir: Mavi Kapaklı Diyapozitif Dosya. Sınav Çağrı Belgesi. TC Üzeri Aslı (Pasaport yahut Ustalık da kabul edilecektir) Format Bildirir Bir Tane Hekim Keyif Raporu; Adli Sicil Kaydı ve Kesinleşme Şerhi; Martir / Gazi Belgesi; Terhis Belgesi; Yapılan açıklamada adayların belgelerinin aslı ile alay malay fotokopilerini üstelik getirmeleri, anne belgelerini doğrulama etmemeleri belirtilmiştir.
Share: