Milletvekili Canbey, İmam Dil Cambazı Lisesi öğrencileriyle aynı araya geldi

AK Parti Balıkesir Mebus Dr. Mustafa Canbey, Balıkesir İmam Hatip Lisesini görüşme etti.

Öğrencilerle söyleşi yapan Canbey, kendisinin de bu okulun sıralarında eğitim bilimi gördüğünü, lisenin yurdunda kaldığını söyledi.

İmam hatip neslinin yetişmesine özel ehemmiyet verdiklerini tamlayan Canbey, “Çünkü tığ bu iyice bina altında geçmiş vefayı öğrendik. Bu bina bize dürüstlüğü, samimiyeti, hasbiliği, ülkesine, milletine, bayrağına ilgiyle kapalı olmayı öğretti. Biz bu okullarda mücadeleyi, sabrı, dirayeti, cesareti öğrendik. Tığ imam hatiplerde ahlakı, dayanışmayı, paylaşmayı öğrendik.” dedi.

Canbey, çıktı imam hatiplerin hem milletin hem üstelik devletin okulları olduğunu dile getirdi.

İmam hatip liselerinin cemaat oldukları engin tecrübeyi günün imkanlarıyla buluşturarak geleceğin okulları haline dönüşmesini hedeflediklerini nâkil Canbey, şöyle bitmeme etti:

“Bu sebeple kardeşlerimden, akademik başarılarının beraberinde laf, hars, spor kabil hayatın değişik alanlarında da muvaffakiyetli çalışmalar yürütmelerini istiyorum. Gençler unutmayın, ‘Bu okulların harcında tahta önünde ölmek isterim’ diyen, ertesi günkü dersine hazırlanırken akıbet nefesini veren Kerem hocamız kabilinden mesleğine kova öğretmenlerin fedakarlığı vardır. Okullarımızı istikbale taşıyacak olan sizlerin, öğretmenlerimizin ve idarecilerimizin çabalarıdır. Bilcümle bu arada okulumuzu Türkiye Yüzyılı’na hazırlayalım.”

Konuşmasının peşi sıra öğrencilerin sorularını yanıtlayan Milletvekili Canbey, öğrencilerle öz cazibe yaptı.

Share: