Malatya ’üstelik kuyumculardan zer alın tavsiyesi

Fiyatı yükselince ellerindeki altını satıp fayda girmek isteyen evet da bundan sonra birikimini altına yatırırsa “Acaba kaybeder miyim?” diye niteleyerek tereddüt dinamik vatandaşlara Malatya ’daki kuyumculardan “Altına envestisman işleyen uymazlık etmez.” tavsiyesi gecikmedi. Malatya ’birlikte kuyumcular altına yatırım yapanın zarar etmediğini belirterek, paranın yastık altı adına zer ile değerlendirilmesini önerdiler. Değerli yükselmeye devam ettiğini anlatım fail Kuyumcu Özhüsrev, “Altında yükseliş olacağı belliydi. 2001 yılından beri söylüyorum. Yatırımcılar altına envestisman yapmasını söylüyorum. Saf kızıl 620 lira civarında.” şeklinde konuştu. Dünya genelinde ayrımsız kriz olduğundan dünya, Almanya ve İngiltere ’üstelik altına yüzde 100 zam geldiğini vurgulayan Özhüsrev, “Acun genelinde altında artım var. Tabii yerine bizleri de etkiliyor. Zer döviz yükselmesi onsla çarpıldığı antlaşma altında dolar ve TL bazında yükseliyor.
çeyrek 1.000 lirayı geçti şu anda.” ifadelerini kullandı. Kuyumcu Engin Temizer ise değerli fiyatındaki yükselişin dünya genelinde olaylardan kaynaklandığına ilgi çekerek, “Çevremizde olan küresel durumlar Yunanistan ’daki tatbikat olsun ve Suriye’deki çatışma ÇAKER ’deki ahval ve pandemi olsun bunları bütünü fiyatları etkiliyor. Altındaki yükseliş devam edecekmiş kadar gözüküyor.
Ürem kararı açıklanacak. Altındaki fiyatlar artacak mı bakacağız. çeyrek altın 1.000 lirayı geçti. fıtık 2 bin 16 liralık. Kamu altında 4 bin 32 teklik. Fiyatlar hakeza bitmeme ediyor.” dedi. Temizer, yatırım yapacak kişilere tavsiyede üstelik bulunarak, paranın yastık şeş yerine zer ile değerlendirilmesini önerdi. Temizer, “Teferruatlı vadeli envestisman yapacaklarsa altına envestisman yapabilirler.” şeklinde konuştu. Zer ahzetmek üzere kuyumcuya gelen yurttaş Furkan Kortej dahi “Zer kabul etmek üzere geldim. Amma sair aylara göre altın fiyatlar çok yüksek. çeyrek alıyorum. Yatırım gayeli alıyorum. Değerli henüz güvenilir geliyor bana.” ifadelerini kullandı.