Mahmut Özer: Güneş Tacı zımnında merbut okulumuz namevcut

Milli Yetişek Bakanı Mahmut Özer, Bahçelievler Küçük Asya Lisesi küşat törenine katıldı. Özer, burada yaptığı konuşmada koronavirüs salgınının eğitime etkisi üstüne ve karşı karşıya eğitimin devam edip etmeyeceğine ilişkin açıklamalarda bulundu. İstanbul’da eğitimle ilişkin çok bulunmaz adımlar atıldığını, bu konuda İstanbul Valisi Şanlı Yerlikaya’nın ayrımsız eğitim bilimi neferi kabil geceli gündüzlü çalıştığını söyledi. Türkiye’da akıbet 20 yılda eğitimde ayrımsız inhina yaşandığını tamlayan Özer, Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde ülkenin dört bir köşesinde meslek öncesinden yükseköğretime kadar vatandaşların kalifiye eğitime erişimle ilgili devasa bir dönemin yaşandığını anlattı. Milli Yetişek Bakanı Mahmut Özer, İstanbul’un 2022 yatırımlarında arz merkezi ülke olduğunu dile getirerek, “Sunma aşkın öğrencimizin, yetişek neferimizin olduğu ayrımsız mülk olan İstanbul’un bütün fiziki eksikliklerini 23 Nisan 2023’e kadar inşallah tamamlayacağız.” dedi. 31 Ocak’ta yapılacak 15 bin hoca ataması törenini Reisicumhur Erdoğan’ın katılımıyla İstanbul’bile gerçekleştireceklerini aktaran Özer, şöyle bitmeme etti: “15 bin öğretmenin yüzdelik 50’sini, yani 7 bin 500’ünü İstanbul’a vereceğiz.Yeni yatırımlarla İstanbul’umuzu desteklemeye devam edeceğiz. Vakit Kaybetmeden kolay aynı madde söyleyeyim, İstanbul’bile şu anda 157 modül kerem anaokulu var, resmi anaokulu var. İstanbul’a 1000 çıngı kullanılmamış anaokulu yapıyoruz. Planlamalarını yaptık inşallah acul benzeri şekilde bu yatırımları hizmete alacağız. İstanbul’a hemen büyükçe hikmet vereyim ve bırakayım, 18 Şubat’a bırakalım, asgari 5 milyarlık terbiye yatırımı yapacağız.
Maksimumu İstanbul ilimizin performansına vabeste, parayı istimal kapasitesine vabeste, arsa bulmasına merbut. İstanbul’üstelik inşallah kül zaman eğitime Esenyurt’tan başlayarak, bildirme kısık ilçemiz Esenyurt. Esenyurt’taki problemleri üstelik inşallah çözüyoruz. Esenyurt’tan başlayarak eksiksiz ilçelerimizin eğitimle ait çok farklı bire bir evreye taşındığı bire bir periyot olacak.” Vekil Özer, Kovid-19 sürecine ilişkin üstelik bilgelik vererek, “Ayrımsız haftamız kaldı.Bugün itibarıyla bilcümle sınıfları kapalı olan, Kovidden muhit sadık olan hiçbir okulumuz bulunmamakta. Olur, Omicron varyantından ufuk yayılımlar çabuk ama Allah’a şükür bizim sunma balaban avantajımız öğretmenlerimizin aşılama oranlarının haddinden fazla faziletli olması. Yani genişlik az tıpkı düze aşı ergin hoca oranımız yüzde 94’lere geldi. Yer beş altı iki düze aşılama ergin sarıklı oranımız yüzdelik 89’larda.
Tıpkı da aşı olmayıp, hastalığı geçirip bağışıklık kazanmış öğretmenlerimiz var. Onlar bile yüzdelik 5’ler civarında. Muhtemelen o oranlar birlikte artmıştır, 6 Eylül itibarıyla o civarlardaydı. Arz birkaç üç düze aşılama ergin sarıklı oranımız dahi yüzde 45’lere geldi. Almanya, İngiltere ve Fransa kadar yüz yüze eğitime bitmeme fail ülkelerin öğretmenlerinin tozlaşma oranlarından bile faziletli sarıklı istihkar oranına sahibiz.” diyerek konuştu. Icra Vekili Özer, bu dönemde okullarının öneminin anlaşıldığını rapor ederek, okulların vakit kaybetmeden tıpkı öğrenme ortamı değil, öğrencilerin ferdî, toplumsal, kültürel, psikososyal gelişimlerinin gerçekleştirildiği alanlar olduğunu aktardı.Onun üzere kullanılmamış dönemde anne noktamız eğitimde vesile eşitliği. Yani okullar arası imkan farklılıklarını budamak bir numara önceliğimiz.” dedi. Özer, okullarda açılan katalog ve betik sayılarına ilişkin birlikte bilgelik verdi. Konuşmaların peşi sıra Bahçelievler Rum Lisesi’nin açılışını gerçekleştiren Bakan Özer, elan sonra İstanbul Valisi Uca Yerlikaya ve beraberindekilerle okulu gezdi. .
Share: