Laura Kasırgası uzaydan görüntülendi

Laura Kasırgası uzaydan görüntülendi

KUL’nin güneyindeki Meksika Körfezi’nde ilerleyen ve Texas ile Louisiana’yı vurması muhtemel Laura kasırgası 4’üncü kategoriye bundan sonra.

1/11

Louisiana, Texas’ın güneydoğusu ve Mississippi eyaletleri için hortum uyarıları bile yapıldı. Incitici rüzgar ve su baskınlarının beklendiği Louisiana ve Texas’ta, baran nedeniyle su seviyeleri yükselmeye başladı.

2/11

Yetkililer, biberli ve tahripkâr fırtına dalgalarının ibik şeridinden kısaca 50 kilometre arzu ulaşabileceği uyarısı birlikte yaptı.

3/11

Texas ile Louisiana’de kusurlu milyona yakın kişinin tahliyesi istendi. ÇAKER basınında düz alan haberlere bakarak herhangi bir iki eyalette 430 binden aşkın karı, cümbüş nedeniyle zarar müşahede riski taşıyor.

4/11

Arsıulusal Gök İstasyonu’nda memur uzay adamı Chris Cassidy, Laura kasırgasını uzaydan fotoğrafladı.

5/11

Cassidy bu fotoğrafları, “dizge güvende kalsın” notuyla paylaştı.

6/11

Ulusal Heyecan Merkezi ’nin “Akıbet derece ağırbaşlı” yerine değerlendirdiği heyecan, Meksika Körfezi ’nin ılık sularından beslenerek şiddetini serencam 24 saat zarfında yüzde 70 arttırdı.

7/11

Teksas Valisi Greg Abbott ve Louisiana Valisi John Işaret Edwards, uyarma ve tahminlerin ağız kesimlerinde hareketli yeterli sayıda hayat vasıtasıyla ciddiye alınmamış olmasından keder ettiklerini belirtti.

8/11

Teksas Valisi, zat isteğiyle bölgeden ayrılmayan ailelere kasırganın ardından ulaşmanın el olacağı ve bu kişilerin teferruatlı süre yardım alamayabileceği uyarısında bulundu.

9/11

Ulusal Galeyan Dairesi elan önce suların 3 metre yükseleceği şeklindeki tahminini iki katına çıkardı, bunun bile ölümsek olabileceği uyarısı yapıldı.

10/11

4 ’üncü kategorideki bire bir kasırganın birçok yeri aylarca elektriksiz bırakabileceği ve birçok bölgeyi haftalar ya da aylar boyunca tamamen yaşanamaz duruma getirebileceği uyarıları yapılıyor.

11/11

Share: