Kütahya’da hastanede hemodiyaliz hastalarının yaptığı resimler sergilendi

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Ermiş Çelebi Eğitim Bilimi ve Araştırı Hastanesindeki hemodiyaliz hastalarının tedavi sırasında yaptıkları resimler sergilendi.

Ünite hemşiresi Beyza Kahraman’ın otama sırasında sıkılan hastalara moral olması üzere başlattığı düzentileme kapsamında bazen hastalar, Van Gogh ve Osman Hamdi Bey’in adlı tablolarının örneklerini boyadı. Ara Sıra hastalar ise erkin resimler yaptı.

Diyaliz Ünitesi’nde düzenlenen serginin açılışına katılan Sertabip Sertaş Erarslan, hastaları kutlama etti.

Hemodiyaliz tedavisi hastaların ahenktar kendisine 2 yahut 3 zaman, 4 saat boyunca hastanede olmalarını müstelzim ayrımsız tedavi yöntemi olduğunu belirten Erarslan, şunları söyledi:

“Ünitede geçirilen sürede sosyal yahut kültürel uğraşının otama esnasında yaşanabilecek akut karışıklık sıklığını azaltabileceği düşünülmektedir. Ayrıca bu kabilinden uğraşların maneviyat ve motivasyonu artırıcı etkisi kesindir. Vakayiname hastalığı olan, hastanemizde sıklıkla konuk ettiğimiz hastalarımız üzere bu kabil uğraşıların faydası olabileceğini düşünmekteyiz. Görüştüğümüz hastalarımızın hoşnut olduğunu bile gördük.”

Share: