Kütahya Valiliği Gezmen Motivasyon ve Eğitim Bilimi Tırı, Pazaryeri’nde

Kütahya Valiliği Turist Motivasyon ve Eğitim Bilimi Tırı ile Bilecik’in Pazaryeri ilçesinde öğrencilere motivasyon eğitimi verdi.

Kütahya Valisi Uca Çelik’in dulda ve destekleriyle yola çıkan, bugüne kadar 60 noktada 22 bin çocuğa ulaşan tır, Pazaryeri Kaymakamlığı, Pazaryeri Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde ilçeye geldi.

İlkokul ve ortaokullara hazırlanan hareketli tırda DPÜ Öğretim Görevlisi Kudret Bağış aracılığıyla çocuklara eğlendirirken öğreten eğitimler sunuldu.

Tırda öğrencilerle eğitime katılan Pazaryeri Kaymakamı Ferhat Altay, Hediye ve ekibine teşekkürlerini ileterek fincan takımı ödül etti.

Nüfuz Ihsan, İlçe Milli Yetişek Müdürü Mahmut Çiftçi ve öğretmenlerin dahi düzlük aldığı programla ilgilendiren açıklamalarda bulundu.

Tırın 2 yıldır cıvıltı gösterdiğini aktaran Ihsan, “Amacımız köylerdeki, hususi eğitimdeki ve birlik evlerindeki çocuklara bildirişim, motivasyon ve teknolojik uygulamalarla ilişkin eğitimler vermek, onları harekete kılmak, onların motivasyon düzeylerini artırmak. Burası 61’inci durağımız.” dedi.

Ayrıca, Kütahya Valiliğince çocuklara dergi, makule, kalem kutusu, balon ve çanta bergüzar edildi.

Share: