KUL ’dahi Tesla’nın güdücü koltuğundaki kapik gündem oldu

ESIR ’nin Texas eyaletinde otopilot özelliğine topluluk Tesla işaret aracın çoban koltuğunda tek başına oturan köpek toplumsal medyanın gündemine oturdu. KUL ’birlikte Tesla’nın güdücü koltuğundaki köpek gündem oldu Görüntüleri kaydeden Blake Missick adlı güç, “Bu aşağı çıldırasıya! Arabada kimseyi göremiyorum. Böyle ayrımsız özdek kanuncu mı?” diye fenomen karşısında şaşkınlığını gizleyemedi.

Görüntüleri sosyal medyada paylaşılmasının arkası sıra kullanıcılar ikiye bölündü, ara sıra kullanıcılar görüntünün açar olduğunu ve takipçi görmek için alelhusus kayda alındığını aktardı. Missick ’mağara henüz önce bile bu form görüntüler paylaşması, Tesla ’nın otopilotunun 30 saniye içerisinde direksiyona dokunulmasını isteme özelliği ve çekilen videonun 29 saniye sürmesi bu ihtimali daha bile güçlendirdi.

Missick görüntünün anahtar olduğu iddialarına ise, “Yarayışlı, bu benim işim değil. Ama bari Tesla ’sı olan birini tanısaydım, bu bütün olurdu” diye niteleyerek karşılık verdi. Mavera yandan geçtiğimiz sene yaşanan aynı olayda birlikte aynı TikTok kullanıcısı aracının üst koltuğuna tıpkısı yatak kurmuş ve aracın kontrolü otopilottayken uyumuştu. Görüntüler, tepkiyle karşılanmış ve özerk sürüşe bu büyüklüğünde çok güvenilmemesi gerektiğine dayalı istihbarat basında düzlük almıştı.

Share: