Kota dostu Instagram Lite uygulaması kavrayışsız dönüyor

Dünyanın arz büyük toplumsal medya platformlarından biri olan Instagram, geçmiş kendisine 2018 yılında Instagram Lite uygulamasını hayata geçirmişti. Düşük donanımlı telefonları hedefleyen ve 573 kilobaytlık dosya boyutuna topluluk olan uygulama, sürpriz bir kararla geçtiğimiz mayıs ayında yayından kaldırılmıştı. Facebook, yenilenen Instagram Lite uygulamasını Hindistan’da imtihan etmeye başladı. Elan önce yayınlanan Lite uygulamasına kıyasla sağlam haddinden fazla düzeltme barındırdığı vurgulanan eskimemiş sürüm, bu el berenarı iddialı.
Düşük özelliklere eş olan cihazlar üzere kullanıma açılacak Instagram  Lite’ın boyutu 2 MB civarında olacak. Eksantrik benzeri deyişle Instagram Lite, akil telefonlarda henüz beş altı düz kaplayacak ve elan az bilgelik tüketecek. Instagram ’ın alışılagelen sürümünde kayran kayran Reels, Aksata ve IGTV kabilinden özelliklerin Lite sürümünde bulunmayacağı söyleniyor.

Kullanıcılar Lite versiyonu üzerinden Instagram ’ın hikayeler özelliği dahi dahil tutmak için sair özellikleri kullanabilecek. Instagram: @eshteknoloji