Koronavirüs sayesinde Zoom’un gelirleri yüzdelik 458 arttı

Koronavirüs zımnında milyonlarca kişinin evlere kapanmasıyla, ilkin Zoom gelmek için bir nice konferans uygulamasına olan talep arttı. Antrparantez kâh şirketler, bu potansiyelden faydalanmak için özlük uygulamaları üstünde çalışmaya başladı. Zoom, geçtiğimiz aylarda ÇAKER, İngiltere ve Avrupa’nın birçok şehrinde beniz binlerce kez indirildi ve acun çapında arz çok indirilen hareket uygulaması oldu. 9 sene ilk kurulan ve Boşluk 2019 ’bile 10 milyon kullanıcıya hizmet veren Zoom, gücük sürede 300 milyon kullanıcı rakamına ulaşarak rekor kırdı.

Pandemi sürecinde kullanıcı sayısında çabuk artım gören Zoom ’un bu süreçte elde ettiği alacak artmaya devam ediyor. 2020 ’nin ilk 3 ayında 328.2 milyon dolar sağlık elde fail Zoom’un ikinci çeyrek altın geliri 663.5 milyon dolar oldu. Bu sabık yılın ayrımsız dönemine oranla yüzde 458 artma anlamına geliyor.

Zoom’un 2021 yılı finansal gelir görünümünün 2.39 bilyon dolar olduğunu belirten CEO Eric Yuan, koronavirüs salgını sırasında uygulamanın haddinden fazla elan vâsi kuzuluk geldiğinin altını çizdi.
Zoom’de meydan alan ara sıra mahremiyet sorunları, kullanıcıların aheste tepkilerine neden olmuştu. Örneğin geçtiğimiz aylarda Zoom çağrılarının aynı kısmının, Çin olgun merkezleri üzerinden yönlendirildiği ortaya imdi. Ayrıca uygulamanın, bazen elektronik beyin kameralarını destursuz yerine açtığı ve kâh konferans görüşmelerini sezdirmeden dinlediği belirlendi. Daha sonraları ise binlerce Zoom hesabının, yapılan hücum sonucu ele geçirildiği anlaşıldı. söz konusu düzenlilik sorunlarını muhtelif güncellemelerle giderdiğini söyleyen Zoom, kullanıcıların güvenini baştan kazanmışa benziyor.