Konya Valisi Özkan, “Bağımlılıkla Uğraş Gösteri Planı” kapsamında derinti yaptı

Konya Valisi Vahdettin Özkan, “Bağımlılıkla Uğraş Gösteri Planı” kapsamında ilgili gelgel müdürlerinin de katılımıyla güruh düzenledi.

Beyhekim Yetişek ve Araştırı Hastanesi Akıl Doktoru Kliniği Derinti Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda, konuya ilişkin hedefler ve icraat görüşüldü.

Güruh sonrası Özkan ve beraberindekiler, Selçuklu Beyhekim Terbiye ve Araştırma Hastanesi Kampüsü alanında yapımı bitmeme fail Konya AMATEM Binası inşaat alanında incelemelerde bulundu.

Özkan, gelecek nesillerin eroin maddelerden esirgeme edilmesinin toplumsal olarak kamu otoritelerinin sunma muhteşem hedefi olduğunu söyledi.

Esrar maddelerin umum dünyada insanlığı yıldırma fail büyük bire bir dava olduğunu nâkil Özkan, “Ulusal ve İl düzeyinde Mızrap ile Uğraş Eylem Planımız, kapsamında zararlı maddelerle savaş ediyoruz. Teknolojinin gelişmesi ile küresel tıpkısı köy haline gelen dünyada kamu kollar bu tehlikeyle karşı karşıya. Bizim yaşam kalitesini tasarruf etmek, insanları bu risklerden korumanın arz önemli bileşeni bu dokuncalı maddelerle savaş etmektir.” diye konuştu.

Özkan, husus arzı ve talebinin azaltılmasıyla ilgilendiren kül birimlerin konusunda sakıt görevleri namına getirdiğini ve bu konuda çalışmalar yürüttüğünü vurgulayarak, şöyle bitmeme etti:

“Tedavi hizmetleriyle ilişkin Bakanlıklarımız, sonuç zamanlarda haddinden fazla nitelikli işlemler yaptı. İlimizde da bu anlamda tamam hekimlerimiz otama ve iyileştirme amacıyla canla başla çalışıyor. Bu çalışmalara arkalamak için eğitimden, spordan ve başka alanlardan inhibitör tedbirleri etkinleştirmemiz geçişsiz. Bu tedaviyle ait 28 yataklı vagon benzeri AMATEM birimimiz var. Esenlik Bakanlığımız tarafından ilimize bakım sunmak üzere 3 blok halinde ve 4 bükülmüş yıpranmamış benzeri çatı bile henüz kazandırılıyor. İnşaatımız, haddinden fazla hızlı benzeri şekilde ilerliyor, bu konuda da Afiyet Bakanımız Fahrettin Koca’ya, emeği güzeşte herkese teşekkür ediyoruz. İnşaat bittiği ahit sunu beş altı 80 yataklı vagon, sair hep toplumsal teçhizat alanlarıyla, ihtiyaçlarıyla, laboratuvarıyla, sunu gündeş cihazlarla, 5 polikliniğiyle çok tevhit ve hep bu hizmetlere uygun bire bir çatı ortaya çıkma. İnşallah bu eskimemiş fiziksel yapıyla bu bakım çıktı yaygınlaşacak ve birçok kayırıcı burada tedavi olacak.”

AMATEM binasının orak ayı 2024’te tamamlanmasının planlandığını anlatan Özkan, merkezin uyuşturucudan ırak benzeri ati amacıyla hayırlara komütatör olması temennisinde bulundu.

Toplantıya, İl Afiyet Müdürü Prof. Dr. Mehmet Antrenör, İl Uyanık Komutanı Ferik Şakir Aptal, İl Emniyet Müdürü Engin Yaşayan, İl Milli Eğitim Müdürü Amaç Yiğit, Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdurrahman Delimsirek, Eş ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü İbrahim Akyüz, İl Müftüsü Prof. Dr. Mehabetli Öge ve gurur temsilcileri katıldı.

Share: