Kdz.Ereğli Eğitim Bilimi Kampüsü’nde inşaat çalışmaları başladı

Kdz. Ereğli Eğitim Bilimi Kampüsü’nde inşaat çalışmaları başladı

ZONGULDAK – Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi’ne bağlı Kdz. Ereğli Terbiye Kampüsü imal çalışmalarına başlandı. Kdz. Ereğli Eğitim Bilimi Vakfı yönetimi iki medrese ve idari binaların yapımı için muktezi olan madun bina çalışmalarını sürdürüyor.

Kdz. Ereğli ilçesine yapımı ayrıntılı süredir gündemde olan Kdz. Ereğli Yetişek Kampüsü’nde çalışmalar mütemadi namına devam ediyor. Kdz. Ereğli Terbiye Vakfı yönetimi Erdemir’in üstenme ettiği bağışın 1 milyon dolarlık kısmını hesaba aktarmasının arkası sıra madun bina çalışmalarına hız verildi. Kdz. Ereğli Eğitim Vakfı’nın kâin para ile rüçhan kendisine iki fakülte binası ile yönetsel binaların yapımını gerçekleştireceği öğrenildi. İki fakülte ve yönetimsel binaların yapımı için vacip olan malzemeyi temin eden kredi yönetimi projede 1-2 hafta içerisinde ana atma aşamasına gelmeyi hedefliyor. Mangır yöneticileri projenin mesnet etütlerinin tamamlandığını, aldatılma yara ilkin almak amacıyla şu anda madun yapı çalışmalarına başlandığını ve önümüzdeki 1-2 hafta içerisinde anne atma aşamasına gelinebileceğini söyledi.

Kdz. Ereğli Eğitim Bilimi Kampüsü içerisinde toplamda 5 fakülte ile idari binaların saha alacağı belirtildi. Edinilen bilgiye bakarak Kdz. Ereğli Yetişek Kampüsü içerisine bulunan fakültelerden bazılarının taşınacağı, arttırma namına ise kullanılmamış benzeri medrese açılmasının gündemde olduğu belirtiliyor. Kdz. Ereğli Eğitim Bilimi Kampüsü projesi ve devam eden çalışmalarla ilgili Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi ile Kdz. Ereğli Yetişek Vakfı yönetiminin izah yapması bekleniyor.