KDV indirimi Kayseri’de cihet pazarına yansıdı

Mecmu ülkede KDV indiriminin izleri strateji edilirken, Kayseri’dahi de güzeşte hafta yan pazarlarında kilosu 20 liraya satılan görgüsüz ve domates, makbul indirimin peşi sıra 12,5 liraya satışa sunulmaya başladı. Satışların kendini bakir eskimemiş toparladığını söyleyen Pazarcı İbrahim Yılmaz, KDV indiriminden esnaf adına memnun olduklarını belirtti. 40 yıldır pazarcılık yapan İbrahim Yılmayan, KDV oranındaki indirimle bu arada havaların ısınmasının birlikte fiyatları düşüreceğini söyleyerek, “Pazarda fiyatlar güzeşte haftaya göre yarı yarıya düştü. Söz Misali çeri domatesi 20 liraya satıyorduk, 12,5 liraya düştü. Hıyar 20 liraydı, 12,5 liraya düştü. Salkım domates 20 liraydı 12,5 ve 15 liraya düştü. Bunlar hep ucuzlamış fiyatları ürünlerin. Bu fiyatlarda KDV ’nin de yansıması var, havaların üstelik az buçuk yunak gitmesinin üstelik yansıması var. Satışlar birlikte eskimemiş kullanılmamış toparlıyor kendini.
Müşterilere göre fiyatlar hala fiyatlı geliyor ama onlar birlikte paralarına göre konuşuyorlar haklılar. Biz bu indirimden memnunuz ve ilkin beri söylüyorduk. Anne gıdada KDV oranı sıfırlansın diye niteleyerek ilkin bile söylüyorduk ama biz değer indirimlerinden memnunuz tabiatıyla kim.
Pazar tezgahları gelişigüzel devir günce ve temiz olur, tendürüst peki. Marketler üzere haftalık ürünleri satmıyoruz. Günlük mallar satıyoruz. Iş ürünleri marketlerin kıymet adına nısıf fiyatına ve günlük evet rastgele antlaşma.” dedi.
Share: