Kayseri’den kısa güdük

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Park ve Bahçeler Müdürlüğüne vabeste fidanlıktaki üretim alanını gezdi.

Belediyeden yapılan mukayyet açıklamaya bakarak, Çolakbayrakdar, Oruçreis Mahallesi’ndeki Park Yeri ve Bahçeler Müdürlüğünde incelemelerde bulundu.

Çolakbayrakdar, 100 bin metrekarede bakir parklar yapacaklarını belirtti.

Baharla alay malay yeşil ayrımsız Kocasinan mensur edeceklerini aktaran Çolakbayrakdar, “Park ve Bahçeler Müdürlüğümüzün serasındayız. Lazım buradaki gerekse Cırgalan bölgesindeki fidanlığımızda yeni zaman için hazırlıklar yapıyoruz. Yaklaşık 450 bin civarında gelecek fidanımızla Kocasinan’ımız daha dahi güzelleşecek. Baharat mevsimiyle eskimemiş yapacağımız park yeri ve yeşil alanlar ile bulunan yerlere ağaçlandırma çalışmaları gerçekleştireceğiz. Hemşerilerimizi yemyeşil tıpkı bahara almak için vahim hız ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Ağaçlandırmaya önem verdiklerini vurgulayan Çolakbayrakdar, amaçlarının daha yeşil ve domuzuna Kocasinan olduğunu kaydetti.???????

Büyükkılıç’tan KAYMEK’e ülfet

Kayseri Büyükşehir Belediye Reisi Memduh Büyükkılıç, Kayseri Mesleksel Eğitim Bilimi ve Kültür NANIAZIZ (KAYMEK) tesislerine ziyarette bulundu.

Belediyeden yapılan kayıtlı açıklamaya göre, Büyükkılıç kursiyerlerin olduğu sınıfları gezdi.

Kursiyerlerin yaptığı ürünleri inceleyen Büyükkılıç, “Beniz akımız KAYMEK on binlerce vatandaşımıza ulaşan hizmetleri ve faaliyetleriyle göğsümüzü kabartmaya bitmeme ediyor. Vatandaşlarımızın birlikte güç ilgisi bizleri mutlu ediyor. KAYMEK ve vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Talas’ta Hacivat Karagöz tiyatrosu

Talas Belediyesi, Hacivat Karagöz tiyatrosunu sanatseverlerle buluşturdu.

Belediyeden yapılan yazılmış açıklamaya göre, aralık ayını ekin ve konuşma kocaoğlan yerine ilan fail Talas Belediyesinin, 10-11 Aralık’ta Sabancı Hars Merkezi’ndeki Hacivat Karagöz tiyatrosu ilgi gördü.

Tiyatroyu izlemeye mevrut Dilara Yaman, seyir ile çocukluğuna baştan gittiğini belirterek, Belediye Başkanı Mustafa Yalçın’a teşekkürname etti.

Ailesiyle etkinliğe mevrut Yusuf Buğur ise tiyatroyu beğendiğini kaydetti.

Share: