Kayseri’de sakat kız arkadaşını mezarlıkta bıçakla yaralayan sanığa 9 yıl hapis

Kayseri’nin Melikgazi ilçesinde mezarlıkta tartıştığı eski kız arkadaşını boğazından bıçaklayarak yaralayan maznun 9 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

6. Kısık Ceza Mahkemesinde görülen duruşmada, tutuklu sanık B.A. (15) ve taraf avukatları amade bulundu, şikâyetçi G.O. (16) ise duruşmaya katılmadı.

Duruşma savcısı, önceki mütalaasını üsteleyerek, sanığın “öldürmeye teşebbüs” suçundan cezalandırmasını istedi.

Sanık B.A, geçmiş savunmalarını gine ettiğini söyledi.

Okuduğu lisede G.O. ile halen görüştüğüne dayalı söylentilerin eskimemiş kız arkadaşını tasalı ettiğini belirten B.A, bunun üzerine temas etmek için G.O’yu Germir Mezarlığı’na çağırdığını anlattı.

B.A, “Bana ve kız arkadaşıma taşlama edince sinirlendim. Yanımda taşıdığım bıçağı korkutmak üzere çıkardım. Hareket halinde olunca bıçak boynuna geldi. Pişmanım, beraatimi ve tahliyemi istiyorum.” diye konuştu.

Korktuğu için bıçağı yere attığını sav eden B.A, arkalama gayeli yanına gittiği G.O’nun bu esnada bıçağı alarak kendisini bacağından yaraladığını öne sürdü.

Mahkeme heyeti, maznun B.A’ya “öldürmeye adım” suçundan evvel ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verdi. Olayın adım aşamasında kalmasından çevre cezayı 18 yıla indiren gök bilimi, kımıldatma ve gözyaşı küçüklüğü indirimi uygulayarak 9 yıl hapishane cezası verdiği sanığın tutukluluğunun devamına hükmetti.

Olay

Germir Mezarlığı’nda 20 Mayıs’ta buluşan B.A, bozuk kız arkadaşı G.O. arasında çıkan tartışmada, G.O’yu bıçakla boğazından, kendisini dahi bacağından yaralamıştı.

Hastaneye kaldırılan yaralılardan B.A. tutuklanmıştı.