Kayseri’de 17 Aralık’ta 15 şehidin anılacağı günde konserin olması şehit ailelerini ve gazileri üzdü

Kayseri’bile 17 Fasıla’ta 15 şehidin anılacağı günde konserin olması şehit ailelerini ve gazileri üzdü

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kayseri Yazıhane Başkanı Şanlı Ağır: “Şehit ailelerimiz ağlayacak, 100 metre ilerde dahi şarkılar söyleyerek, eğlenecekler”

KAYSERİ Türkiye Savaş Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kayseri Bölüm Başkanı Ali Çetin, 15 askerin şehit, 55 askerin gazi olduğu 17 Ara saldırısının 6. Yıldönümünde tıpkı günde dinleti verilmesine reaksiyon göstererek, “Şehit ailelerimiz ağlayacak, 100 metre ilerde bile şarkılar söyleyerek, eğlenecekler” dedi.

Kayseri’da, 17 Çatlak 2016’da yıldırı örgütü PKK tarafından çarşı iznine çıkan askerleri haiz otobüse düzenlenen yıldırı saldırısında 15 er şehit olurken, 55 askerde gazi olmuştu. Yıldırı saldırısının üzerinden 6 yıl geçmesine rağmen, yaşanan zehir kentte unutulmadı. Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kayseri Şube Başkanı Mualla Ağır, “Şehitlerimizi tıpkısı sefer daha rahmetle anıyoruz. Ailelerine ve yakınlarına sabırlar diliyoruz. Gazilerimize Allah’tan şifalar diliyoruz. 6 sene oldu amma tedavisi devam eden arkadaşlarımız var. İnşallah tedavileri acul aynı şekilde tamamlanarak aileleri ile beraber filinta ayrımsız hayat yaşarlar. 6 yıl geçmiş bu olayın olduğu günden itibaren seçme yıl 17 Fasıla’ta acılarımız tazeleniyor. Şehit ailelerimizle ve gazilerimizle irtibatımızı sürdürüyoruz. Tığ onlarla tıpkısı eş olduk. Biz şehitlerimizi unutmadık, unutturmayacağız. Biz şehitlerimizi sadece 17 Boşluk’ta anmıyoruz. Rastgele zaman anıyoruz ama 17 Açıklık bizim üzere haddinden fazla eke. Zira o devir 15 tane canımız gitti, 55 askerimiz gazi oldu. Terör örgütünün nerede, ne yapacağı belgisiz. Dağlarda askerimizin karşısına çıkamayan hainler, haince pusular kurarak cnlı bomba ile savunmasız tıpkı şekilde çarşı iznine revan askerimizi martir etti. Onlar ne yaparlarsa yapsınlar amaçlarına ulaşamayacaklar. Askerlerimiz ve inanma güçlerimiz onları soldurmak amacıyla ellerinden geleni yapıyorlar ve şuanda onlara dağları ve taşları ev ettiler. İnlerine kadar girdiler ve ay münhal bayrağımız inlerinde dalgalanıyor. Şuanda sıkıştılar ve hangi yapacaklarını şaşırdılar. Biz heybet ve ulus kendisine güçlüyüz. Işlek olmazsak, bizi bölüp parçalayacaklar. Bunların amaçlarına ulaşmamaları için bizlerin irtibat ve el birliği içerişimde hareket etmesi geçişsiz. Politik görüşümüz ne olursa olsun bahis celal ve bayrak olunca birlikteliğimiz daima olması ister” ifadelerini kullandı.

“Şehit ailelerimiz ağlayacak, 100 metre ilerde de şarkılar söyleyerek, eğlenecekler”

15 askerin martir, 55 askerin gazi olduğu terör saldırısının yıldönümünde patlamanın meydana geldiği durağın yakınında mevcut Erciyes Kültür Merkezi’ndeki Içten Erçetin konserine reaksiyon gösteren Çetince, “17 Meyan’ta 15 şehidimizi dualarla patlamanın olduğu durakta garip edeceğiz amma bire bir günde 100 metre ilerde firez merkezinde konser var. Şehitlerimizin olduğu tıpkısı günde bu konserin olması bizleri fazlasıyla üzüyor. Çünkü şehitlerimizi anacağımız aynı günde durmak yahut ayrımlı toplumsal etkinlikler beğenmek bizlere yakışmıyor. Oraya 15 pare şehidimizin asıl ve babası gelecek. Gazilerimiz ati. Onlar ağlayacak, 100 metre ilerde bile şarkılar söyleyerek, eğlenecekler. Bu birbiri ile bağdaşmıyor. Tıpkısı aksiyon yapılacaksa, o günün gündemi takip edilerek ona bakarak program yapılmasını istiyoruz. bu hassasiyetleri ayn uğrunda bulundurarak, yapacakları işleri daha tetik yapmalarını istiyoruz” dedi.

Share: