Kayseri ve Çevresine Giysi ve Buzlanma Uyarısı

Hava Bilgisi 7. Bölge Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada; Kayseri ve çevresinin itici havanın etkisi altına gireceği bildirilerek yaşanabilecek olumsuzluklara cebin müdebbir olunması istendi.

Meteoroloji 7. Havza Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada; Kayseri, Nevşehir, Sivas ve Yozgat’ta gelgel sıcaklıklarının mevsim normallerinin altında seyredeceği belirtilerek; “Yapılan serencam değerlendirmelere bakarak; Zaman (02.02.2023) akşam saatlerinden itibaren bölgemizin soğuk havanın etkisi altına gireceği adisyon ediliyor. Zaman normallerinin altında seyreden gelgel sıcaklıklarının hissedilir derecede azalacağı, Cuma Namazı günü sabahleyin saatlerinde toprak genelinde kayran düz kuvvetli tutmak amacıyla buzlanma ve don olayı ile alay malay sis ve parmak hadiseleri görüleceği anlayış ediliyor. 03.02.2023 Cuma Namazı haset şeb saatlerinde başlayacak kar yağışının bölge genelinde önümüzdeki hafta boyunca hareketli olması bekleniyor” denildi.

Açıklamada antrparantez; “Bölgemizi etkilemesi beklenen antipatik ve yağışlı havaya cebin titiz ve tedbirli olunması, Meteoroloji Umumi Müdürlüğü’nün hazırlayacağı ifade ve uyarıların izlem edilmesi ehemmiyet en etmektedir” ifadelerine yer verildi. – KAYSERİ