Kaybettikleri arkadaşları anısına kırsaldaki okula katalog kazandırdılar

SON GÖREV yeri Yüreğir Anadolu Lisesi olan, kulüpte erinç paraşütü ve rafting ile uğraşan gökçe yazın öğretmeni Fetullah Özüdoğru, 8 Antrakt 2020’da elan 38 yaşındayken evinde geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi. Arkadaşları, öğrencilerine gelişigüzel ant kitap kıraat aşkı kazandırmayı isteyen Özüdoğru anısına bir okula kitabevi kazandırma kararı aldı. Yapılan araştırma sonucu Karaisalı ilçesinin rustik Etekli Mahallesindeki Etekli Erkeğin Şehit Fatih Yılmaz İlk ve Ortaokulunun kütüphaneye ihtiyaç duyduğu belirlendi. Pakt üyeleri, aralarında topladıkları kestirmece 25 bin lirayla okulda kitabevi yerine ayrılan odanın tadilatını yaptı. İl Milli Terbiye Müdürlüğünce masa ve fırıldak desteği verilen kitabevi, kulüp üyelerince bile pusula, elektronik beyin, satranç takımı ve zeka oyunları ile donatıldı. Açılışı yapılan kütüphaneye mevrut öğrenciler, öğretmenleri yoluyla bilgilendirildikten sonradan raflardan okuyacakları kitapları seçti. Kaybettikleri arkadaşları anısına kırsaldaki okula kitabevi kazandırdılar
Kulüp başkanı Güner Akkaya, arkadaşlarının vefatının kendilerini çokça etkilediğini, etken üyeleri olan Özüdoğru’nun çokça sevildiğini söyledi.

Özüdoğru’nun vefatının ardından onun anısını keyiflendirmek istediklerini anlatan Akkaya, “Arkadaşımız kulübümüzün uçan pilotlarındandı.Edebiyat öğretmeni olması dolayısıyla hesabına tıpkısı kütüphane olmasının onun anısına yakışacağını düşündük. İhtiyacı olan makul bir okulda tıpkı kitabevi hazırlayalım diyerek değişmeyen aldık. Karaisalı İlçe Milli Eğitim Bilimi Müdürümüz ile yaptığımız görüşmeyle çalışmaya başladık.” dedi. Akkaya, kulüpteki 14 pilotun öz aralarında mülk toplayarak çalışmaya bindi verdiğini tabir ederek, kütüphanede 1000 tezkere bulunduğunu, gelecek olan kitapların de olduğunu aktardı. “Gönlümüz iki elektronik beyin almayı hedefliyordu ama ancak ayrımsız bilgisayar alabildik. Önümüzdeki günlerde kütüphanemize desteğimiz devam edecek. Rahmetlinin anısını keyiflendirmek üzere sürekli bu okulumuzla irtibat halinde olacağız.” diyen Akkaya, çok uygun benzeri değişmeyen aldıklarını düşündüklerini kaydetti. Akkaya, “Idare kurulumuz gelişigüzel terbiye talim yılı başlamadan ilk Adana’mızda ihtiyacı olan bir okula seçme yıl bir katalog kurmaya karar verdi.” ifadesini kullandı. Özüdoğru’nun arkadaşlarından Mustafa Delicesine bile yaşamını yitiren öğretmenle bir zamanlar birlikte 2 yıl uçuş ve rafting yaptıklarını anlattı.Karakteri çokça sağlam, gerçek ayrımsız arkadaşımızdı. Allah yağmur etsin.” diye konuştu. Meslek müdürü Süleyman Biberli da okullarına kazandırılan kütüphaneye bindi veren kulüp üyelerine teşekkürname etti. Eski sıraları birbirine kurup takma ederek üstü minderli 6 metrekarelik, yerden kısaca 30-40 santim yüksekliğe erbap benzeri kucak kurduklarını belirten Şiddetli, kütüphanenin öğrencilere hayır olacağına inandıklarını aktardı. Keder, “Bulunduğumuz kayran Adana’bile sevimsiz havanın bilge olduğu bir meydan. Okulumuz taşıma merkezli bire bir okul. Öğrenciler kişi evlerinde günlük hayatlarında vadi minderlerinde oturuyorlar. Biz birlikte aile sıcaklığını kütüphanemize yollamak üzere, onlara rahat ayrımsız okuma köşesi oluşsun diyerek Güner Akkaya’nın üstelik desteğiyle bu platformu kütüphanemize kazandırdık.” ifadelerini kullandı. Öğrencilerden Bahir Birinç, kütüphaneyi gezdiğini ve fena hâlde bulduğunu belirterek, “Sunu çokça kitapları beğendim, oyunları de beğendim.Mehmethan Kuvvet üstelik kütüphanenin ekol için güzelce olduğunu, kitapları sevdiğini kaydetti. .

Share: