Karşıyaka ve Avcılar’dan Kat Sayı Protokol

İstanbul’un Avcılar Belediyesi ve İzmir’in Karşıyaka Belediyesi, beklenen afetlere karşı geliştirmekte oldukları önlemlere bire bir yenisini ekledi. İki yerel yönetim, aralarındaki el birliği ruhunu arttırarak, “Kuma Kıran Yönetimi Hizmet Protokolü” imzaladı. Saran Group ise iki belediyenin meclislerinde alınan kararın birey geçirilmesinde makro tıpkısı şürekâ ve hissedar oldu.

İstanbul Avcılar Belediyesi, İzmir Karşıyaka Belediyesi ve Muhasır Group ortada yapılan Hareket Halinde Müzaheret Taahhütnamesiyle “Kıyamet Yönetimi Hizmet Protokolü”; Avcılar ve Karşıyaka ilçelerinde meydana gelebilecek depremler öncesinde ve deprem olduktan ahir süreçte, depreme maruz küsurat ilçedeki kıran yönetimi ve koordinasyon çalışmalarına akmak için deprem sıfır kaymakamlık belediye başkanı ve ait yöneticilerinin zelzele bölgesine yer gelişmemiş sürede intikallerini içeriyor. Avcılar veya Karşıyaka’dahi deprem gerçekleşmesi halinde, afet planlama ve yönetimi çalışmalarında gerekseme duyulabilecek çekicilik iblağ ve albeni desteği dahi Muhasır Group tarafından karşılanacak.

OLASI BİR AFETTE İŞ BİRLİĞİ YAPILACAK

İmza attıkları teşrikimesai hakkında bilgelik veren Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tuğgeneral “Avcılar Belediyesi ile benzer olacak tıpkısı teşrikimesai protokolü imzaladığımıza inanıyorum.

Önceden sınırlı, bilgilendirilmiş ve izinli personeller, normalleşme olana kadar yönetimi sürdürecek. Ayrıca tören düzeni sonrasında şehremaneti imkanları, personel durumu, çevirgeç, materyal ve malzemenin irsal ve idaresiyle ait eylem planlarımızı, çapraz namına birbirimize anlatacağız. Tığ onlara Karşıyaka’yı tanıtacağız; onlar bize Avcılar’ı tanıtacaklar. Tekrardan eş tıpkısı iş birliği olacağını ikna etmek isterim” dedi.

“AFETE MARUZ KALANLAR, AFETİ ASLA YÖNETEMEZLER”

Avcılar Belediye Reisi Turan Hançerli da “Deprem duyarlılığı bizim genişlik cesim meselemiz. ve bununla ait çok etken çalışmalar yaptık. Afete maruz kalanlar, afeti yönetemezler. O kaos ve anarşi buna imkan tanımıyor. Bizler bile seçkin zelzele felaketinde bizi yönetecek ve o depremden de etkilenmeyecek birileri olsun istedik. Ama bire bir zamanda de kenti tanısınlar istedik. Araştırmalarımız sonucunda Karşıyaka Belediyesi ile eş güdümlü olmaya değişmeyen verdik. Tıpkısı kırık hattında değiliz. Yapısı bize benziyor. Bahir ulaşımı var, tsunami riski iki ilçemizde da var. Bir Nice kuma noktamız kâin Karşıyaka Belediyesi ile aykırı ittifak yaptık.

Bu desteğin gerekseme noktasına eskiden ulaşabilmesi üzere sunma zinde yolun helikopter ulaşımı olduğuna değişmeyen verdik. Saran Group bizim bu ulaşımın ihtiyacımızın karşılanmasında lojistiğini üstlenen canip bizlere kıymetli bir yardım sağladı. Çok teşekkür ediyoruz. Son depremler bir el elan gösterdi kim yer sarsıntısı bizim yer balaban meselemiz. Afet öncesi çalışmalarımız bitmeme ederken facia olması yerinde üstelik tedarikli olmamız gerekiyor” diye konuştu.

“DESTEK VERMEKTEN MUTLUYUZ”

Saran Group Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Muhasır ise  “6 Şubat’ta gerçekleşen ve milyonlarca insanımızı etkileyen sarsıntı hepimizi içten üzdü. Depremin gerçekleşmesini engelleyemiyoruz maatteessüf fakat tedbirlerimizi almalıyız. Bu projenin afet gösteri planlarını sürdürülebilir kılması açısından kat sayı bir tesanüt ve hile modeli yapılanma ettiğini düşünüyorum. Biz da hakeza bir projeye destek vermekten mutluluk duyuyoruz” ifadelerini kullandı.

.