Jandarmanın kırılan burnu “Şila” kanserden hayatını kaybetti

Zonguldak İl Kurnaz Komutanlığı bünyesinde mevcut Şila kanser hastalığı dolayısıyla hayatını kaybetti.

Zonguldak İl Güllabi Komutanlığı bünyesinde bulunan ve tıpkı çokça kudretli operasyonlara adını yazdıran, Belçika Malinois cinsi Şila hayatını kaybetti. Şila isimli köpeğin 2 kamer önce amansız hastalık olduğu bu nedenle akşam ezanı saatlerinde hayatını kaybettiği öğrenildi.

Suriye’de bombalı aracı yakaladı

Belçika malinois cinsi Şila 2018 yılında Tunceli İl Uyanık Komutanlığı’nda 135 göreve katıldı. Bu görevlerde 2 skor patlayıcı husus C4 tayin etti. 2020 yılında Suriye yetersiz dışı görevine gönderilen Şila, yürütme ettiği 67 görevde 3 skor bombalı araca artı tepki vererek, TNT isimli patlayıcı bap belirleme etti. 2020 yılının Ilkgüz ayında Zonguldak İl Jandarma Komutanlığı emrine atanan Şila, bugüne kadar 47 görev icra etti.

Nevşehir Kurnaz At ve Kapik Eğitim Merkezi Komutanlığında kestirmece 5 ay süren kurslara dahil köpeklere bu süreçte itaat, karine tanıtımı, tezahür çelişkisi, hâl parkuru, şalter, çatı ve celi arazilerde arama ve ofans eğitimleri veriliyor. Sürecin böylecene yapılan testlerde kalburüstü olanlar icazet sonrasında görevlere amade hale getiriliyor. – ZONGULDAK