Isparta’dan hareket bölgesine müzaheret ve destekler devam ediyor

Isparta’da, Kahramanmaraş merkezli meydana mevrut ve 10 ili etkileyen depremlerin ardından müzaheret ve destekler sürüyor.

Isparta Valisi Kültürlü Baruş, yaptığı açıklamada, Türk milletinin balaban tıpkısı millet olduğunu depremden müstacelen sonraları harekete geçtiğini söyledi.

Yardım kampanyasının Vilayet ve Kaymakamlıklar eliyle AFAD’ın koordinesinde yürütüldüğünü tamlayan Baruş, şu değerlendirmede bulundu:

“Belediyelerimizin, sivil sosyete kuruluşlarımızın, vatandaşlarımızın katkısıyla bu müzaheret çalışmalarını inşallah yürütmeye çalışıyoruz. Şu anda kadar hep 142 gelişim makinesi ve havari araçlarını amme kurumları, birlik belediyelerimizin katkılarıyla ilimizden bölgeye gönderdik. AFAD İl Müdürlüğümüz koordinesinde 18 İl AFAD personeli, 74 AFAD Bindi Gönüllüsü, 5 STK üyesi ve 170 domestik destek ekip personeli 93 araçla depremin hızlı hızlı ardından cereyan etti.”

Elçi, Gelendost, Rutubet ilçelerinde de planlı kampanyalarda toplanan arkalama malzemeleri tırlara yüklenerek sarsıntı bölgesine gönderildi.