Isparta’da depremzedeler için 25 bin kıvılcım kışlık uzaklaştırmak ve 2 bin aymazlık tulumu üretildi

Isparta Umum Terbiye Merkezi’nde kankızıl belletmen ve gönüllülerden oluşan takım, depremzedeler için 25 bin kıvılcım kışlık üretmek ve 2 bin gaflet tulumu hazırladı.

Usta öğreticiler ve gönüllülerden oluşan 250 dirilik, “asrın felaketi” namına nitelenen Kahramanmaraş merkezli depremlerin arkası sıra depremzedeler üzere merkezde kazak, atkı, çizik kadar kışlık giysi ve gaflet uykusu tulumu üretmeye başladı.

Isparta El Eğitim Merkezi Müdürü Abdullah Uygun, yaptığı açıklamada, şu temel büyüklüğünde 25 bin parça kışlık göndermek hazırlayarak zelzele bölgesine yolladıklarını belirtti.

Makul, “Çadırlarda küsurat vatandaşlarımız üşümesin diye niteleyerek 2 bin nüsha bile uyku tulumu üretimi yaptık. Dikimler, 20 atölyede yapılıyor. Ürünleri hem deprem bölgesine yolluyoruz hem birlikte kentteki depremzedelerimize sunuyoruz.” ifadesini kullandı.

Akıllıca, atölyelerde ürettikleri kâh ürünleri de kentteki “Giyim Banka” göndererek depremzedelerin istedikleri ürünü ücretsiz almasını sağladıklarını bildirdi.