iPhone 12 serisi, tüm zamanların yeryüzü pahalı iPhone ailesi kabil

Bilcümle dünyayı etkisi altına kayran koronavirüs zımnında evvel önceki Çin’deki üretimini durdurma kararı kayran Apple, henüz sonradan hayatın normale dönmesiyle üretime yeniden başlamıştı. Apple‘ın üretim fabrikaları şu anda değme ne kadar bütün kapasitede çalışsa dahi müşareket, müstevli sürecinden az çok çok etkilendi. Apple’ın Para Birimi Başkanı Luca Maestri, geçtiğimiz günlerde iPhone 12 serisinin beş altı hafta gecikeceğini yöntemince açıklamıştı. Fakat görünüşe bakarak Apple’ın rötar dışında başka sorunları bile var.
Apple, yıpranmamış iPhone’larda faziletli karşılık etiketi uygulamamak amacıyla gâh aksülamel çeken adımlar atabiliyor. Örneğin geçtiğimiz günlerde bakir iPhone kutularından yükleme cihazı çıkmayacağı iddiaları gündeme oturmuştu. Kullanılmamış ortaya çıkan sızıntılara göre ise Apple’ın fiyatları azaltmak için uygulayacağı bu kesintiler kavi de kudretli olamayacak. Güvenli departman analizcisi TrendForce ’a göre iPhone 12 serisi, birlik zamanların bildirme pahalı iPhone modellerini barındıracak. Antrparantez TrendForce, iPhone 12 serisinin beklenenden 150 dolar elan fiyatlı satılacağı iddiasında bulundu.
TrendForce ’a bakarak, ser seviyesi olan 5.4 inçlik iPhone 12 749 dolardan, 6.1 inçlik iPhone 12 Plus 849 dolardan, iPhone 12 Pro 1099 dolardan ve iPhone 12 Pro Max 1199 dolardan satışa çıkacak. Analistlere göre iPhone 12 serisindeki değer artışının esas nedeni 5G çipleri. Şu anda yalnızca sınırlı bölgelerde geçer ve hoşgörülü sıfır bu uygulayım bilimi iPhone sahiplerini zorlu bile mutlu etmeyecek kadar görünüyor. Apple’ın bakir iPhone modellerine getirdiği eskimemiş teknolojiler, fiyatların üstelik yükselmesine sebep oluyor. Apple ise türlü kısıtlamalar yaparak fiyatları düşürmeye çalışıyor. Kulaklıkları kutudan çıkararak fiyatları indirmeye müteharrik iştirak, iPhone’larda kullandığı pil kapasitelerini dahi düşürmüştü. iPhone 12 modellerinde kullanılacak A14 işlemcisinin dahi henüz beş altı enerjiye gerekseme duyacağı söyleniyor. Bu nedenle bakir telefonlarda gine düşük kapasiteli bataryalar kullanılması bekleniyor. Öte yandan Apple’ın artık iPhone kutularına yükleme cihazı yerleştirmeyeceği bile sav ediliyor.