iOS 15 tanıtıldı: İşte iPhone’lara gelecek yenilikler

Apple’ın; iPhone, Apple Watch ve iPad üzere ürünlerin yeni yazılımlarını ve özelliklerini tanıttığı WWDC geliştirici konferansı, geçtiğimiz yıl koronavirüs dolayısıyla genel ağ üzerinden düzenlenmişti. Bu sene de eş bire bir karar düz KÖLE’li şeriklik, WWDC 2021 etkinliğini 7-10 Haziran tarihleri arasında genel ağ üzerinden gerçekleştirecek. Apple, bu akşam ezanı saatlerinde başlayan etkinlikte, merakla muhtemel iOS 15 güncellemesini tanıttı. Gelin hep birlikte, iOS 15 ile iPhone’lara gelen yeniliklere göz atalım. Bildiğiniz kabilinden, Apple’ın pop iletişim uygulaması FaceTime, sadece iOS yüklü cihazlarda kullanılıyor. Fakat iOS 15 ile birlikte FaceTime, artık Android ve Windows işletim sistemlerinde birlikte kullanılabilecek. Böylelikle gayrı görüntülü ziyaret uygulamaları, daha çok FaceTime kadar vahim aynı rakiple mücadele etmek zorunda kalacak. Antrparantez FaceTime üzerinden aramadaki eşhas birlikte bir şeyler izleyebilecek ya de dinleyebilecek. Apple, bu güncellemeyle FaceTime’ı biraz elan Zoom bir ayrımsız görüntülü arama hizmetine dönüştürüyor.Apple, iOS 15 ile gelen aynı sıra apayrı FaceTime güncellemesini da duyurdu. Yeni ayrımsız gril görünümü seçeneği, patırtılı kalitesini iyileştirmek üzere bire bir patırtılı yalıtımı özelliği, uzamsal curcunalı desteği ve “portre modu” ile peş planınızı bulanıklaştırma seçeneği bile bu yenilikler arasında bulunuyor.
iOS 15 güncellemesi ile bildirimler, dokuz canlı bildirimlerindeki birey fotoğrafları ve daha nazik uygulama simgeleri ile yıpranmamış tıpkı görünüme kavuşuyor. iOS 15’te Focus adı sunulan eskimemiş süzek modları geliyor. Bu çeşni, çalışırken yahut farklı benzeri aksiyon yaparken ne bildirimlerin görüneceğini ayarlamanıza imkan tanıyacak. Üstelik seçeceğiniz ihbarname ayarları cihazlar ortada senkronize edilecek. Ayrıca güncelleme ile alay malay, günün mukannen saatlerinde tabiatıyla yerine bildirimler açılıp kapatılabilecek. Apple, iOS 15 ile birlikte yerleşik halde mevrut kendi uygulamalarını henüz geliştirecek. Örneğin hava kalitesi, gönen, bulutların durumu, Güneş’in üs yeri kabil bilgiler Hava Durumu uygulamasında gösterilecek.Güncelleme ile alay malay, binaların ilim seviyesi artırılacak. Henüz renkli ve üç boyutlu haritalarla henüz ümranlı kere tarifleri verilebilecek. Otobüs ve göçüm kadar ulaşım araçlarının etraflı rotaları dahi uygulamada gösterilecek.
Apple, Wallet uygulaması üzere, iPhone’unuzu MEMLUK havaalanlarında sayısal kimlik adına kullanmanıza olanak tanıyacak aynı güncelleme duyurdu. Müşareket, murahhas KÖLE eyaletlerinde güdücü belgenizi yahut eyalet kimliğinizi elbette tarayabileceğinizi gösterdi; bunlar daha sonradan şifrelenecek ve iPhone’larda saklanacak. Ortaklık, iPhone’un havalimanı güvenlik taharri noktalarında kimlik namına kullanılmasını sağlamak üzere ÇAKER Ulaştırma Güvenliği İdaresi (TSA) ile gelişigüzel çalıştığını söylüyor. Apple’ın dijital asistanı Siri, bundan sonra varsayılan namına cihazdaki sesi işleyecek, yani bu özelliği internet bağlantısı olmadan kullanabileceksiniz.Apple, cihazda curcunalı işlemenin Siri’yi elan hususi arkaç getireceğini söylüyor. Çünkü çıktı veriler, Apple sunucularına alıntı yapılmak namına aracısız telefonda depolanacak. Böylecene ünlü asistanlar amacıyla aynı süredir gündemde olan gizlilik sorunları, kullanılmamış güncellemede bertaraf olacak..
Share: