İmamoğlu’ndan YANLIŞSIZ Parti’nin kalesinde iktidarı kızdıracak sözler: Planımız 2023’te kuvvet olup bu kötülükten ayrılmak, 10 milyonlarca fark yiyecekler

CHP’li 11 büyükşehir belediye başkanı, tıpkı dizi film temasta yatmak ve kayran çalışması yazmak amacıyla Konya’ya geldi. Mevlana Türbesi’nden çıkarken kapıda onlarca vatandaşın karşıladığı İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Cenabıhak sana Reisicumhur olmayı yıldız etsin” sözleri sonrası önsezi kırcı anlar yaşadı.

İMAMOĞLU: KONYA BİZE GÜZEL GELECEK

Türbe çıkışı basın mensuplarına dahi açıklamalarda bulunan İmamooğlu, “Buradan balaban enerjilerle illerimize dağılacağız. Faziletli enerjilerle pahal giden hangi varsa onları düzeltmeye, gür olanları henüz ongun yapmaya bitmeme edeceğiz. Konya bize güzel ati. Şimdiden onu hissediyorum” dedi.

“VATANDAŞIMIZIN VİCDANINDA BU KARAR BİR DURUŞMA KARARI DEĞİLDİR”

İmamoğlu gazetecilerin 2 sene 7 ay 15 çağ kodes cezasına ilgilendiren soruları konusunda ise şu yanıtı verdi: “Şu anda tariflenen ceza haddinden fazla merhametsizce, çokça vicdan yoksunu aynı ukubet.

Elbette kayırıcı mahkemeler var. Ama biz hala bu süreçle ilişkin gelişigüzel hangi kadar ayrımlı yorumlar olsa de hele ülkemizin yöneticileri, hükümet mensupları vasıtasıyla, arz başta sayın Cumhur Reisi eliyle bence kendisinden muhtemel hiçbir sözü bu konuda söylemedi. Vatandaşımızın vicdanında bu değişmeyen bir hız değildir. Vatandaşımızın vicdanında bu değişmeyen siyasi aynı karardır. Siyasal baskıyla bırakılmış bire bir karardır. Ülkemizde ilk defa olsa şaşalım… Amma ülkemizde hangi yazık kim akıbet yıllarda daima yaşadığımız, baskıyla, talimatla bırakılmış kararlardan tıpkı tanesi. Bu ayrımsız argüman değildir. Bu mahkemenin önce hakiminin görevden alınarak, istedikleri kararı vermediği üzere adil olduğu üzere eksantrik benzeri ile sürülmesine hala hiçbir patırtılı çıkarmayan HSK’nın duruşu birlikte bunun benzeri siyasi değişmeyen olduğunun ispatı. Tıpkısı soruşturma açsanıza… Bu kadar dedikodu var, bu kadar konu dönüyor. Benzeri soruşturmayı başlatsanıza… Gidip hakimin ifadesini alsanıza… Bakalım bilge hangi diyor?

“MİLLETİMİZ ÇOKÇA DAHA ERDEMLI SESLE CEVAP VERECEK”

Böylesi aynı siyasal değişmeyen alındığı noktada tığ birlikte mücadelemizi toplumsal yerine, insanlarımızla paylaşarak yolumuza bitmeme edeceğiz.

Ama bu tıpkı zamanda Türkiye Cumhuriyeti’nin önümüzdeki umumi seçimi, yerli seçimi dahil esasta gasp edilmeye, şantajla sürecin kontrolü bibi ellerinde tutulmaya çaba ediliyor. Antrparantez kişileri kaldırılmış ederek, önündeki engelleri ortadan kaldırmaya çalışıyorlar. Bu olanaklı değil. Milletimizin vicdanını sadece 31 Mart-23 Haziran beyninde üstelik anlamalarını beklerdim ama bibi anlayamamışlar. Milletimizin daha efdal biberli cevabı önümüzdeki seçimde onlarla buluşacak. Ondan sonra elhak anlayıp anlamamaları haddinden fazla majör değil. Ondan bilahare bu milleti huzura kavuşturacak benzeri akılla süreç buluşuyor olacak. Hala konuşan hükümet yetkilileri top çevirmektedir. Bıraksınlar top çevirmeyi, bu konuda iradelerini ortaya koysunlar. Mademki mertçe bire bir mücadeleye hazırlar, desinler ki ‘Bu hatalı tıpkısı karardır kardeşim. Hakeza karar mı olur? İstinafta bu banko dönmeli. Kıymetlendirme üstelik yapamıyorlar. Karnından konuşanlar var, onu biliyorum. Amma diliyle bunu belirten DÜRÜST Parti’li dostlarımız üstelik var.”

“PLANIMIZ 2023’TE İKTİDAR GELMEK”

İBB’ye müteveccih yıldırı soruşturmasına ait dahi konuşan İmamoğlu “Bitmeyecek… Bizim ‘B planı’ diye niteleyerek benzeri şeyimiz yok.

Onun amacıyla mücadelenin şeklini dahi biliyoruz tığ. Milletimizle koçuşmak, karşılaşmak, toplumun coşkusunu artırmak. Onu bile artıracağız. Bilcümle gelişigüzel millet ayağa kalkacak. Göreceksiniz, 10 milyonlarca ayırt yiyecekler” dedi..

Share: