Ilbay Özkan: “Zararlı maddeler insanlığı yıldırma ediyor”

Vali Özkan: “Dokuncalı maddeler insanlığı yıldırma ediyor”

Konya’üstelik 80 yataklı yeni AMATEM binasının inşaatı çabucacık yükseliyor

KONYA – Konya Valisi Vahdettin Özkan, dokuncalı maddelerin hep insanlığı gözdağı eden sunu önemli bap olduğunu söyledi. Özkan, inşaatı devam fail 80 yataklı vagon bakir AMATEM binasının hizmete girmesiyle zararlı maddelerle mücadelenin çok henüz etkinleşeceğini, yaygınlaşacağını ve artık insanın burada otama olacağını kaydetti.

Vali Vahdettin Özkan başkanlığında Beyhekim Eğitim Bilimi Araştırı Hastanesinde gelgel müdürlerinin katılımıyla düzenlenen toplantıda, Dokuncalı Maddelerle Savaşım Eylem Planı çerçevesinde yapılan icraat değerlendirildi. Özkan, toplantının arkası sıra Beyhekim Yetişek ve Araştırı Hastanesi Kampüsünde yapımı devam eden 80 yatak kapasiteli Konya Etanol ve Bap Bağımlılığı Otama ve Terbiye Merkezi binası inşaatında incelemelerde bulunarak bulunarak bilgi aldı.

“İnsanlığı yıldırma eden yer yüce husus zararlı maddeler”

Vali Özkan burada yaptığı açıklamada, “Esenlik amme hizmetini iyileştirmek, yaygınlaştırmak, bütün insanların sunma iyice şekilde bu hizmetten istifade etmelerini çıkarmak için Hükümetimiz, Sağlık Bakanlığımız haddinden fazla yüce faaliyetler yürütüyor” dedi.

Ulusal düzeydeki Bağımlılıkla Savaş Gösteri Planı’nın ayrımsız zamanda ilimizdeki irtisam var. 2022-2024 Maden ile Mücadele Eylem Planımız üstelik uygulamaya geçti. Bu konuda üstelik hem Keyif Bakanlığımızın sekreteryasında ulusal düzeyde, burada bile İl Sağlık Müdürlüğümüzün sekreteryasını yaptığı, Valiliğin koordinasyonunda bütün birimlerin müdahil olduğu şekilde dokuncalı maddelerle mücadeleyi yapıyoruz. Amiyane bundan sonra bilcümle insanlığı tehdit fail riziko skoru arz yüksek olan tehlike bu zararlı maddelerdir. Bu zararlı maddeler dahi artık eskisi kabil değil. Teknolojinin gelişmesi ile bütün dünyadaki torunlar birbirleriyle müteallik, kavisli şeyleri üstelik birbirlerinden öğrenebiliyorlar” dedi.

“Mücadelede konu sunma ve talebinin azaltılması, birimler beyninde gür tıpkı koordinasyon ve bildirişim yiyecek”

Yaşam kalitesini tezyit etmek ve insanları bu risklerden himaye etmenin genişlik koca güvencesi, bu zararlı maddelerle canlı boğuşmak olduğunu vurgulayan Vali Vahdettin Özkan, “Dokuncalı maddelerle mücadelede özellik arzının ve talebinin azaltılması, bununla beraber bilcümle birimler beyninde gani benzeri koordinasyonunun sağlanması ve mebzul bir iletişimin olması şarttır.

Bap talebinin azaltılması için; eğitim bilimi, farkındalık,rehabilitasyon, tedavi faaliyetleri keyif birimlerimiz ilkin başlamak amacıyla özge destek kuruluşlarıyla koordineli ve canlı icraat yapılmaktadır. Tedaviyle ilişkin operasyonel birim kendisine Sağlık Bakanlığımız akıbet zamanlarda fiziksel altyapı, uygulayım bilimi, kalifiye insan kaynakları yönünden çokça nitelikli işler yaptı. İlimizde da bu anlamda mensur edilen mekanlarda bilcümle hekimlerimiz canla başla çalışıyor. Amma bunlara havari olmamız amacıyla eğitimden, spordan, ayrıksı alanlardan yasaklayıcı tedbirleri etkinleştirmemiz geçişsiz” ifadelerini kullandı.

80 yataklı vagon kullanılmamış AMATEM binasının inşaatı yükseliyor

Dokuncalı maddelerle mücadelede tedaviyle ait Konya’birlikte şu anda bulunan 28 yataklı tıpkısı AMATEM birimi olduğunu hatırlatan Vali Özkan, “Haddinden Fazla daha modern benzeri biçimde 3 blok halinde 4 bükülmüş olarak Esenlik Bakanlığımız marifetiyle ilimize bakım arz etmek üzere 80 yataklı eskimemiş ayrımsız binanın inşaatı haddinden fazla hızlı ayrımsız şekilde ilerliyor. Diğer bütün toplumsal donatı alanlarıyla, ihtiyaçlarıyla, laboratuvarıyla, 5 polikliniği ile çokça birleştirme ve bütün bu hizmetlere uygun tıpkısı fiziki altyapının inşası, yer modern cihazlarla donatma edilmesi esas.

İnşallah fiziksel enfrastrüktür, sığa, hekimlerimizin bakım alanı iyileştirildikten sonraları bu hizmet çokça elan etkinleşecek, yaygınlaşacak, çıktı kayırıcı burada tedavi olacak. Bu da ilimizdeki keyif hizmetini dahada medikal balaban tıpkı girişim olacaktır. Hükümetimize, Afiyet Bakanımız Fahrettin Koca’ya ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” diye niteleyerek konuştu.

AMATEM binası 33 bin metrekare alana düz yazı ediliyor

Konya AMATEM binası, 33 bin metrekare düzlük üzerine mensur ediliyor. 11 bin metrekare bağlı alana erbap 3 blok kendisine yapımı devam fail AMATEM binası, bodrum, medar ve 2 mezuniyet kalkmak için 4 kattan oluşacak. AMATEM binasının 2024 yılı ortalarında tamamlanması planlanıyor. 50 erkek, 30 avrat görünmek üzere 80 yataklı olacak AMATEM binasında, 5 poliklinik, 2 yataklı vagon rasat odası, ruh bilimci odası, kadro terapi odası teşhis ve teşhis alanları, laboratuvar alanı, toplumsal çalışmacı odası ve tanılama ve teşhis alanları, 6 hareket-çekişme atölyesi, 2 okuma salonu, 2 TV izleme alanı, 2 spor salonu, mescit, yemekhane, uğraşı bahçeleri, basketbol- uçan top sahaları, yerleşme alanları saha alacak.

.

Share: