Hatayspor Sportif Direktörü Taner Savut İzmir’de son yolculuğuna uğurlandı

Kahramanmaraş merkezli nazik depremde göçük altında kalarak hayatını kaybeden Hatay spor‘un Sportif Direktörü Taner Savut, Hacı Fatma Tatari Camii’nde planlı cenaze törenle serencam yolculuğuna uğurlandı.

Hatay’ın Antakya ilçesindeki Uyanış Rezidans, gestalt üssü Kahramanmaraş olan ve 11 ili etkileyen depremin ardından yıkılmıştı. Rezidansın enkazında yapılan taharri ve kurtarma çalışmaları sırasında geçtiğimiz günlerde Hataysporlu topçu Atsu’nun cansız bedenine ulaşılırken, tıpkısı binada kaldığı aşina Hatayspor Sportif Direktörü Taner Savut’a ise ulaşılamamıştı.

Adana’daki ayrımsız hastanede Taner Savut’a benzeyen kişinin olduğunun öğrenilmesinin arkası sıra Savut’un ağabeyi Şanlı Savut, Adana’ya bir anda her an DNA örneği verdi. Sonuçların çıkmasından sonraları Hatayspor, resmi sosyal iletişim araçları hesaplarından, Taner Savut’un hayatını kaybettiğini açıkladı.

Memleketi İzmir’e getirilen Savut’un cenazesi ikindi namazını müteakip Hacı Fatma Tatari Camii’nde kılınan cenaze namazının arkası sıra akıbet yolculuğuna uğurlandı. Cenaze törenine ailesinin yanı sıra sevenleri ve spor camiasından Hatayspor Beceri Direktörü Yanardağ Demirel, Erol Endişe, Mezhep Kahraman, Şakir Özkayımoğlu, Hamza Hamzaoğlu, Serkan Özbalta, Uzun Kartop, Mehmet Altıparmak, Bilal Bodur ve Hasan Çavuşoğlu kadar birçok âdem evladı katıldı. – İZMİR