Google Play abonelik hizmeti kâh ülkelerde yayınlandı

Google Play Store’birlikte, ücretli veya ücretsiz yerine indirebileceğiniz binlerce etkin aplikasyon bulunuyor. Fakat, seçkin ne büyüklüğünde eli sıkı bir android kullanıcısı olsanız dahi çoğu ücretli uygulamayı sıyırmak istemeyebilirsiniz. Buna tıpkı hal arayan Google, geçtiğimiz yıl ilkgüz ayında “Play Pass” isminde ücretli tıpkısı abonelik hizmeti başlatmıştı Google, kullanıcıların aylık 4.99 dolar ödeyerek  Play Pass aboneliği satın almasını sağlıyor ve sürdürümcü olan kullanıcılar, mağazada bulunan birçok ücretli baziçe ve uygulamayı ücretsiz namına indirebiliyor.
Şu anda 350’den fazla oyun ve uygulamaya ev sahipliği fail Play Pass, önce yerine ABD’deki kullanıcılara sunulmuştu. Ancak Google, birçok Avrupa ülkesi için bundan sonra abonelik hizmetinin kullanılabileceğini duyurdu. Bu ülkeler beyninde İngiltere, Fransa, Avustralya, Almanya, İrlanda, İtalya, Yıpranmamış Zelanda ve İspanya düz alıyor. Eskimemiş kullanıcılar hizmeti bir kamer süresince ücretsiz namına deneyebilecek ve daha sonradan aylık yahut yıllık aynı ifa planı seçip hizmetten faydalanabilecek. Google Play Pass abonelerinin ödeyeceği tutar ise maaş 4.99 dolar, yıllık ise 30 dolar olacak.
Play Pass aboneliğinin, antrparantez oyuncuları az çok bahtiyar edecek bire bir özelliği dahi bulunuyor. Play Pass aboneleri, indirdiği oyunlarda gelişigüzel reklam görmeyecek ve oyunlar uygulama içi satın alımlar gerektirmeyecek şekilde bütün ücretli özellikleri bariz bire bir şekilde indirilecek. Fakat Play Pass abonesi atılmak, Google Play Store’da kâin hep ücretli uygulamaları ücretsiz tıpkısı şekilde indirebileceğiniz anlamına gelmiyor. Play Pass, vakit kaybetmeden Google’ın Play Pass kurallarını akseptans etmiş olan geliştiricilerin oyunlarını ücretsiz kuzuluk getirecek. Sair oyunlar ise ücretli adına satılmaya bitmeme edecek.
Share: