Gönüllüler, depremzedeler amacıyla odun kırıyor

Malatya’nın Darende ilçesinde gönüllüler, depremzedeler amacıyla odun kırıyor.

Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin arkası sıra bölgeye yardımlar sürüyor.

Es-Seyyid Osman Hulusi Nazik Vakfınca Isparta’dan getirtilen 4 tır odun, gönüllüler eliyle kesilerek kırılıyor. Odunlar sarsıntı bölgesindeki afetzedelere ulaşmak için gönüllüler eliyle torbalara konuluyor.

Motorlu testereler ve baltalarla kesilerek çuvallara konulan kısaca 110 titrem odun, ilişkin kurumların yönlendirmesiyle belirlenen hareket bölgelerinde dağıtılacak.

4 cömert odun kesimine destek veriyor

İlçenin kırsalında çiftçilik özne 4 ahi de fahri yerine hızarla odun kesimine bindi veriyor.

Eş üyelerinden Sevgilen Topal, AA muhabirine, ülke namına pres günlerden geçtiklerini söyledi.

Ailecek burada odun kestiklerini belirten Topal, “Bu edisyon günleri hep alay malay halk ele vererek aşacağız. Edisyon günler, insanları birbirine kenetliyor ve haddinden fazla adamakıllı ayrımsız teavün ortaya çıkıyor. İnşallah ahali ele verip bu günleri da geride bırakacağız. Cenabıhak devletimize ve milletimize tefessüh vermesin.” dedi.

Gönüllülerden Ramazan Kaynarpınar bile yumruk zamanlarda temas ve beraberliğin önemine meni ederek, “Onlar orada üşürse tığ burada donarız.” ifadesini kullandı.

Yiğit Canpolat ise depremzedelerin yaralarını ayrımsız nebze olsun yutmak üzere gönüllü namına odun kırdığını belirterek, “Bizim elimizden odun delmek geliyor, biz üstelik onu yapıyoruz. Herkes elinden geleni yaparak bu pres günleri aşacağız.” diye konuştu.