Eyüpsultan’da motosikleti çalınan insan: Motoru benden çabuk çalıştırıyor

İstanbul’un Eyüpsultan ilçesine sadık Topçular Mahallesi’nde müteharrik Mesabe Güney, hareket yerinin önüne motosikletini otopark etti. Mesaiye kaldığı üzere işten geç çıkan Cenup, motosikletini teftiş etmek için dışarı artık. Çevresine bakınan insan, motosikletini koyduğu yerde bulamayınca eksantrik yere otopark etmiş olabileceğini düşünerek değişik sokaklara baktı ancak bulamadı. Ayrımsız süre sonra motosikletinin çalındığını ayırt fail Mesabe Cenup, emniyete her an hırsızlık ihbarında bulundu.
haberine bakarak; fenomen üzerine iş yerinin asayiş kamerası görüntülernii inceleyen polis, motosikletin kask takmış bire bir kişi aracılığıyla çalındığını belirleme etti. Eyüpsultan’da motosikleti çalınan kayırıcı: Motoru benden acul çalıştırıyor

Motosikleti çalınan Porte Cenup, “Motorum saat 20.00 civarı çalındı. Ben 2 saat bilahare ayırt ettim. Âdem etrafına bakınıyor, anlaşılan gittikçe de tıpkısı arkadaşı var. Onunla telefonla konuşuyor. İkisi konuşuyor, âdem doğrudan motorun başına geliyor. Kontağa tıpkı çarpış atıyor, sonra motoru benden aceleci çalıştırıyor. Motoru sürüp gidiyor. Ego çalışıyordum. Öz almak için işe duruluk verdiğimde, motorumu murakabe etmek istedim. Baktım motosiklet namevcut, etrafa bakındım eksantrik yere mi koydum diye. Sağa sola bakındım, bulamadım. Sonra polise olgun verdim, şikayetçi oldum. Motoru ikinci halk yerine satsam, 45 bin teklik çevre değeri var.” dedi.