Evi yanan kadın, Saylav Öztürk’ün desteğiyle yenilenen yuvasına kavuştu

MHP Kırıkkale Mebus Halil Öztürk, Fatma Bişkin’in Bahşılı ilçesinde yangında hasar oluşan evini onararak doğrulama etti.

Öztürk, MHP İl Başkanı Tasavvur Abalı ve partililerle Fatma Bişkin’i Dede Dönmez Mahallesi’nde yapımı tamamlanan yıpranmamış evinde mülakat ederek anahtarını verdi.

Bişkin’le bir müddet kardeş kardeş fail Öztürk, “Fatma teyzemize yanan evini yeniden yapacağımızın sözünü vermiştik. O günden bu yana birlik imkanlarımızı seferber ederek, Fatma teyzemizi bakir evine kavuşturduk. Zaman teyzemizin kullanılmamış evini teyit etmemizin bahtiyarlığını yaşıyoruz. Fatma teyzemiz, bugünden sonradan güle güle, kazasız belasız ve sağ esen yeni evinde otursun. daha çok birlikte bilcümle ihtiyaç sahiplerinin imkanlarımız elverdiği ölçüde birlikte ve yöresinde olacağız. Kırıkkale’mize bakım aşkıyla çıktığımız bu manalı bakım yolculuğunda yorulmayacağız, usanmayacağız ve vatandaşımızın beraberinde olacağız.” ifadelerini kullandı.

Ağababa Dönmez Mahallesi’nde Bişkin’e ait bağımsız milletvekili evinin çatısında 3 Ilkgüz 2022’de coşkunluk eski, itfaiye aracı ekiplerince söndürülen yangında sülale nazik çaplı hasar görmüştü. Milletvekili Öztürk, yangının ardından Bişkin’i konuşma ederek evini pres sözü vermişti.

Share: