Emekli öğretmene devletin ayrımlı kademelerinde müteharrik öğrencilerinden şaşırtı tebrik kartı

Konya İmam Dil Cambazı Lisesinden 24 yıl geçmiş mütekait olan Abdurrahman Pancar, aralarında vekil yardımcısı ve valilerin dahi bulunduğu eski öğrencilerinin engin bağlandığı sürpriz Öğretmenler Haset kutlamasında kalp meşgul anlar yaşadı.

Oyuncaksız Dallar İçin İnsani Müzaheret Derneği üyeleri, Konya İmam Dil Cambazı Lisesinde 17 yıl Arabi, Kur’an-ı Bonkör, Hadis ve Tefsir dersleri verdikten sonradan emekli olan Çükündür’a sürpriz hazırladı.

Eski öğrencilerinin hazırladığı etkinlikten bihaber, Öğretmenler Günü zımnında istişare yapması amacıyla nida edildiğini sanan Abdurrahman Pancar, ışıkları kapalı olan salonda sunu dolay sıraya oturtuldu.

Ardından dalavereli salonda ekranda başlatılan barko önsezi gösterisinde özlük maltalık hikayesinin anlatılmaya başlandığı gören 76 yaşındaki zor hoca Çükündür, çabucak şaşkına döndü.

Sonra sakat öğrencilerinden İzmir Valisi Çetin Rast Köşker ve Çorum Valisi Mustafa Maraba, çizin çizin görüntülü adına programa bağlandı ve öğretmenlerinin gününü kutladı.

Yine Pancar’ın sakat öğrencilerinden Himmet ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Faruk Özçelik ise bulunduğu yerde yaşadığı internet kesintisi dolayısıyla görüntülü görüşemediği hocasına telefonda hürmetlerini iletti.

Pancar’ın, salonda hazır kâin haddinden fazla sayıda sakat öğrencisi, teker teker öğretmenlerinin elini öptü.

Durum karşısında az çok duygulanan Çükündür, şaşkınlığını etraflı müddet gizleyemezken kimi zaman gözleri doldu, sesi düğümlendi.

Programda teşekkür konuşması yaptıktan sonraları gazetecilere çok duygulandığını dile getiren Çükündür, “Öğretmenliğe başladığım ilk yıllardaki heyecanı hissettim, öğrencilerimle bütün bu arada olmak isterim, onlara hep bir şeyler göstermek isterim. O duyguları değiştirmeden yeniden yaşadım.” dedi.

Mezun ettiği tamlık öğrencileriyle alım duyduğunu rapor fail Çükündür, “Şu anda 2 kıta valimiz var, benzeri Çorum Valisi, tıpkı İzmir Valisi var, Selçuk Üniversitesinde Arsıulusal İlişkiler Bölümü’nde Müderris Şaban Çalış var, Bakanlıklarda etkin bürokratlar var, Faruk Özçelik var Icra Vekili Yardımcısı. Biz onları yetiştirmedik, onlar öz yetişti, biz açar olduk. Bildiklerimizi aktardık.” diye konuştu.

Günümüz gençlerini eleştiren tekaüt hoca Çükündür, “Elhamdülillah, bugünleri gösteren Allah’a şükürler olsun, degaje tıpkı özgürlük alanı var. Bire Bir üzüntüm var, bakir yetişen zürriyet bu konularda duyarsız. Özlük yakınlarımdan üstelik olmak üzere, onlara de üzülüyorum. İslami konuda duyarsızlar, bunda dahi basın im, telefon, televizyon, internetin etkisi var.” dedi.

Program, öğrencilerinin öğretmenlerine çiçek sunma etmesi sonrası şişko foto çektirmeleriyle son buldu.

Share: