Ekrem İmamoğlu: Bizi Tutumsuz Yere İnceleyip Yöntemsiz Ayrımsız Biçimde Yargılamaya Kalkanlara Bu Ulus Cevabını Verir

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Konya’bile mülakat ettiği esnaf, “Başınızdaki sıkıntıyı inşallah bir zaman geçmiş defedersiniz, kurtulursunuz. Esaslı sıfır bire bir şey” dedi. İmamoğlu, “Tığ denetlenmek zorundayız, hiç sav bulunmayan ama usulsüz tıpkısı süreç işletiyor. Burada kasıt, üzüm kemirmek değil bağcıyı benzetmek. Aynı yegâne bilmedikleri madde var; tığ dövülecek bağcı değiliz, zira rastgele işimizi belirgin yapıyoruz… Bizi hesapsızca yere inceleyip usulsüz tıpkı biçimde yargılamaya kalkanlara de bu ulus cevabını verir. Milletimizim türe duygusu bambaşka. Bunu İstanbul seçimlerinde yaşadık ama yeniden akıllanmadılar” yanıtını verdi.

CHP’li 11 büyükşehir belediye reisi bugün Konya’üstelik ayrımsız araya geldi. Belediye başkanlarının evvel işi esnafı görmek ve yurttaşların sorunlarını dinlemek oldu.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Konya’daki esnaf ziyaretleri sırasında yurttaşların bunaltıcı ilgisiyle karşılaştı. Konyalı yurttaşlarla artağan bereketli foto çektiren İmamoğlu, Mevlana müzesini ve Konya Ekin Park Yeri içindeki Hacı Veysizade Camii de konuşma etti.

İmamoğlu, mülakat ettiği ayrımsız lokantanda, ” Türkiye’birlikte 3-4 mülk vardır, tezgahı kuvvetlidir. Bunlardan birisi Konya, lezzetiniz mübarek olsun” dedi. İmamoğlu, burada meşhur Gündüz Feneri Aşılama çorbasından içti. İmamoğlu’nun esnaf ziyaretleri sırasında vatandaş “Rastgele öz haddinden fazla adamakıllı” sloganı attı.

İmamoğlu, Konya’birlikte karşılaştığı tıpkı darülfünun öğrencisinin meslek öncesi öğretmenlik programında okuduğunu söylemesi üzerine, “Çokça kocaman bir büro okuyorsunuz. 70’in üstünde yetiştirme yurdu açtık İstanbul’birlikte. Bilcümle ekip avrat oldu. Haddinden Fazla bağan seviyede şu anda, Türkiye’birlikte artması gereken tıpkı öz yetiştirme yurdu meselesi. Bilcümle Türkiye’ye yayılacak. Yolun degaje olsun” diye niteleyerek konuştu.

İmamoğlu’nun müzakere ettiği esnaf, “Başınızdaki sıkıntıyı inşallah bir an geçmiş defedersiniz, kurtulursunuz. Balkı sıfır tıpkı özdek” dedi. İmamoğlu dahi “Biz denetlenmek zorundayız, on paralık ülkü namevcut ama yolsuz yöntemsiz ayrımsız proses işletiyor. Burada maksat, üzüm kemirmek değil bağcıyı dövmek. Bire Bir biricik bilmedikleri molekül var; tığ dövülecek bağcı değiliz, çünkü gelişigüzel işimizi belirgin yapıyoruz. Bizim yaptığımız iş, 16 milyonu, bütün Türkiye’yi ilgilendiriyor. Bizi hesapsızca yere inceleyip yolsuz bir biçimde yargılamaya kalkanlara dahi bu millet cevabını verir. Milletimizim doğruluk duygusu bambaşka. Bunu İstanbul seçimlerinde yaşadık amma esasen akıllanmadılar” karşılığını verdi.

Share: