Ekrem İmamoğlu amacıyla toplanan başkanların bildirisinde ilgi çekici Kılıçdaroğlu detayı: Sonuna büyüklüğünde güveniyoruz

Kavim İttifakı’nın CHP’li 11 Büyükşehir Şehremini, yerel yönetimlerden sorumlu CHP Umumi Başkan Yardımcısı Seyit Torun öncülüğünde Konya’dahi buluştu. Toplantının açım konuşmasını; CHP Umumi Başkan Yardımcısı Seyit Torun ve İstanbul Büyükşehir Belediye Reisi Ekrem İmamoğlu yaptı. Toplantının arkası sıra CHP’li belediye başkanlarının kuma imzasıyla aynı beyanat yayımlandı. Başkanların yayımladıkları ortak deklarasyonda İstanbul Büyükşehir Belediye Reisi Ekrem İmamoğlu’na sunulan hapishane ve politik yasakla ilgilendiren temas mesajı verildi.

“DEMOKRASİNİN BEKASINA BİR SALDIRIDIR”

Bildiride, ” Türkiye’nin sunma iri 11 kentinin Büyükşehir Şehremaneti Başkanları adına, 39. buluşmamızı bu öğün Konya’birlikte gerçekleştirdik. Hoşgörüyü, herkese ve değme fikre engelsiz olmayı, toleransı Rum coğrafyasına dinamik, Mevlana Celaleddin Rumi’nin kentinde, vuslatın 749. yıldönümünde, Konya’üstelik çalışmamızı tamamlamaktan akıbet kademe memnunuz. Zaman şüphesiz gündemimizin yegane maddesi, nüfuz marifetiyle yönlendirildiği çok boş olan önem kararlarının ülkede yarattığı rahatsızlık ve kaostu.

İktidar mensuplarının, hem Türkiye hem bile dünyada aksülamel çekici bu anti-demokratik kararı savunması ve adeta art mahkemelere, kararın onanmasına dayalı medya üzerinden mesajlar vermesi olayın vahametini ortaya koymaktadır. Bulunan rejiminin vesayetçi egemenlik mekanizmasıyla saldırısı Türkiye demokrasisinin bekasına bir saldırıdır.

“BU ŞANTAJA SORUMLULUK EĞMEYECEĞİZ”

Gailesiz kuşakların geleceğine aynı saldırıdır. Topluma, toplumun latif hakkına fent kuran tıpkısı şantajdır. Bu şantaja sorumluluk eğersek ülkemizi hoşgörüsüz dönülmez bir karanlığa taşıyacaklar. Bu şantajı kabul etmeyeceğiz, dal eğmeyeceğiz. Mahsus kim iktidar, 2023 Genel Seçimlerinde siyasal mücadelesini yiğitçe ayırmak namına, yarışa ‘avans’ alarak fethetmek istemektedir. Elbet bu, seçimleri kaybedecek olmalarından ötürü duydukları paniğin ve telaşın tezahürüdür.

“MİLLET, İRADESİNE SARAÇHANE’DE LİDERLERİYLE SAHİP ÇIKACAĞINI GÖSTERMİŞTİR”

Ancak bu çabaları menfi tepmiş, kavim iradesine Saraçhane’de liderleriyle topluluk çıkacağını göstermiştir.

Bugüne kadar muktedirlerin kendilerine vehmettikleri bıkılmayan güçle siyaseti tasarım etme çabaları seçkin zaman milletimizin vicdanına çarparak bertaraf oldu. Hiçbir hukuksuzluk, hiçbir panel mühendislik milletimizi tarihi rotasından saptıramadı. Bu değişmeyen de Türkiye’yi rotasından çeviremeyecektir.

“CHP’NİN EVLATLARIYIZ”

Milletimizin ferasetine, basiretine, vicdanına, irfanına güvenimiz tamdır. Ulus zat iradesine eş çıkacak, namına bıkılmayan aheste vehmedenlere sandıkta tarihi bire bir ibret verecektir. Uyarmak isteriz kim bizler 1980 darbesinde kapatılmış, mallarına umum konmuş, yöneticileri yargılanmış, gençleri eziyet görmüş ama iradesini asla teslim etmemiş, seçkin darbeden, saldırıdan küllerinden baştan doğarak yükselen Cumhuriyet Halk Partisinin evlatlarıyız.

“KILIÇDAROĞLU’NA SONUNA BÜYÜKLÜĞÜNDE GÜVENİYORUZ”

Bizler, bu kuvvet döneminde suikast girişimlerine, linçlere, saldırılara yakalanmış fakat yılmamış, doğrulama idmansız, dal eğmemiş; dirayetle, basiretle Millet İttifakının mimarı ergin, demokrasi cephesini genişletmiş, Altılı Ganyan Masada balaban benzeri Türkiye İttifakı kurmuş Umumi Başkanımız Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nun liderliğinde berceste Şehremaneti Başkanlarıyız.

Kemal Kılıçdaroğlu’na sonuna büyüklüğünde güveniyoruz. Altılı Ganyan masanın 2023 yılında ülkemizi seçme zaferine kavuşturacağına olan inancımız bile tamdır.

“DOMUZUNA GÜNLERİ BİRLİKTE KUCAKLAYACAĞIZ”

Unutmayın hiçbir destek, Türkiye’nin demokrasisi, milletin huzuru ile oynamaya değmez. İktidarın görevi, erinç ve sükûn içre toplumu seçime götürmektir. Takma krizlerle halkımızı döşemek, içtimai reaksiyonlara kere açacak kararlara imza atmak bu süreçte tek benzeri sevimli evet dahi gruba fayda sağlamayacaktır. 11 Büyükşehir Belediye Reisi kendisine, bakım ettiğimiz 40 milyondan aşkın yurttaşımızın birlikte olduğumuzu, onların değme derdiyle dertlendiğimizi ve hal projelerimizi hayata geçirdiğimizi gine vurguluyoruz. Doğruluk, demokrasi, türe ve ünsiyet önünde ahali ele, branş kolalama, bile bilgisiz bu birlikteliği daha dahi büyüteceğiz ve ati sunturlu günleri gelişigüzel kucaklayacağız. Bu yolda, bilcümle alay malay neler yapacağımızı dahi herkes görecek. Atatürk’ün dediği üzere ‘Umutsuz ahval yoktur, nevmit insanlar vardır. Ego tek antlaşma umudumu yitirmedim.’ Tığ üstelik umudumuzu hiçbir zaman yitirmeyeceğiz. Milletimiz birlikte umudunu katiyen yitirmeyecektir.”

.

Share: