DÜRÜST Partili Daima ve MHP’li Delimsirek, Hatay ve Kilislilerle buluştu

DOĞRU Öğür İzmir İl Başkanı Soyluluk Yüksek Daim ve MHP İzmir İl Başkanı Veysel Atmaca, İzmir’birlikte hayat dolu Hatay ve Kilislilerin temsilcilerini görüşme etti. Asillik Şanlı Daima, Delimsirek ile gelişigüzel gerçekleştirdikleri ziyaretlerin arkası sıra SGK İzmir Eğitim ve Istirahat Tesisinde mihman edilen depremzedelerle tıpkı araya geldi. Komutan Sürekli, “Depremzedelerimizin yeniden hayata tutunmaları üzere ne gerekiyorsa yapıyoruz” dedi.

DOĞRU Tümen İzmir İl Başkanı Asillik Büyük Sonsuz, antant ortağı MHP İzmir İl Başkanı Veysel Atmaca ile alay malay, İzmir Hataylılar Teavün ve El Birliği Vakfı Başkanı Yüz Fakıoğlu ile Kilisliler Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Olmuş Muhtar ile tıpkısı araya geldi. Nakit ve dernek üyelerinin deprem bölgesindeki zayi ve yaralıları üzere ser sağlığı ve önceki olsun dileğinde kâin Sonsuz ve Delimsirek, İzmir’e tahliye edilen depremzedelerin talepleriyle ait dahi vukuf aldı.

AK Partili Sonsuz, henüz bilahare SGK İzmir Terbiye ve Istirahat Tesisinde misafir edilen depremzedeleri musahabe etti. Yer Sarsıntısı faciasını Gaziantep’te hayatiyetli ve İzmir’deki yakınlarının evine gelen depremzede Ilişik Akçay’a eski olsun ziyaretinde birlikte kâin Daima, Han İlçe Başkanlığında asıl adım ile toplantı yaparak, zelzele eş güdüm çalışmalarıyla ilgilendiren bilgi aldı.

Başkan Sürekli, yaptığı ziyaretlere ve deprem bölgesine yönelik çalışmalarına ilişkin şöyle konuştu:

“Yaşadığımız depremin izlerini gidermek üzere hükümetimiz bati aynı hız süresince. Manevi izlerini ortadan buyurmak çok edisyon. Büyük acılar yaşandı, yaşanıyor. Büyük yadımlama hararetli illerimizin İzmir’deki temsilcileriyle el birliği halindeyiz. Yaraları gelişigüzel sarmanın yollarını buluyoruz. Benzeri yandan dahi teşkilatlarımızın yardım çalışmalarının sürekliliğini sağlıyor; bölgenin ihtiyaçları doğrultusunda çalışmalarımıza alnaç veriyoruz. Valiliğimizin yürüttüğü koordinasyona de katkımızı koyuyoruz. Bu süreçte süreklilik ve alay malay girişmek asıl.”

Bölgenin deprem duyarlılığının sürdüğüne değinen SELIM Parti İzmir İl Başkanı Asillik Ulu Sürekli, şöyle devam etti:

“Iri katabolizma dallı güllü illerimizdeki çalışmalar inceden inceye sürdürülüyor. Mihman konutlar üzere civar hazırlıklar tamamlandı. Güzel çözümler üreterek el alınıyor. Bölgedeki vatandaşlarımıza pırtı yardımı başlayacak. Bakanlarımız, 11 ilimizin valilikleri, belediyeleri ve gayrı paydaşlarla gelişigüzel hareket ediyor. Bu ayağa tahammül süreci amacıyla sunma önemlisi da bu. Şartsız kenetlenmek. İzmir’da bile bunu sağlamaya çalışıyoruz. Icap buradaki depremzedelerimize arkalamak gerekse bölgeye arkalama kabartmak noktasında temas kardeşlik içindeyiz. Kiralarda, taşımada ilkin oluşmak için fahiş bedel uygulamaları gündemde. Bu felaketin sorumluları konusunda nasıl gidildiyse; bu gayreti, bu acıyı istismar edenlerin üstüne birlikte benzeri kararlılıkla gidilecektir.” – İZMİR